8 °C

55 TL’ye telefon

Microsoft, 25 dolara yani 55 liraya telefon üretti. Telefonun modeli Nokia 130. Eylülden itibaren Hindistan, Çin ev Nijerya'da piyasaya sürülecek

55 TL’ye telefon

NEW YORK - Nokia'yı satın alan Microsoft, 25 dolara (55 lira) telefon üretti. Yılın 3. çeyreğinden itibaren sadece Hindistan, Çin ve Nijerya gibi gelişen piyasalarda kullanıcılara sunulan Nokia 130 modeli ile Microsoft, video oynatma, müzik dinleme gibi özellikleri düşük fiyata sunarak tüketicilere ulaşmayı hedefliyor. 

Telefon 36 gün şarj etmeden kullanılabilecek 

1.8 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan telefonun sahipleri cihazı 36 gün şarj etmeden kullanabilecek. Bluetooth özelliğinin bulunduğu telefonda internet kullanımı ise mevcut değil. Microsoft’tan yapılan açıklamada dünyada yaklaşık 1 milyar kişinin hala cep telefonu sahibi olmadığına dikkat çekildi. CNBC’ye konuşan teknoloji ve medya analisti Sam Gee, Nokia’nın gelişen piyasalarda güvenilir bir marka olduğuna dikkat çekerek, Microsoft’un bu markayı kullanarak bir temel oluşturup ilerleyen yıllarda bu kullanıcıların akıllı telefonlara geçişlerinde Microsoft cihazlarını tercih etmelerini umduğunu söyledi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.