30 °C

7 büyüklüğünde depremle sarsıldı

Endonezya'nın doğusundaki Papua eyaletinde 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde bazı binaların yıkıldığı ve 15 yaşındaki bir çocuğun kaybolduğu açıklandı.

7 büyüklüğünde depremle sarsıldı

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezine göre, merkez üssü eyalet başkenti Jayapura'nın 247 kilometre batısı olan deprem 52,9 kilometre derinlikte kaydedildi.

Yerel saatle 06.41'de meydana gelen deprem, dört ev, iki kamu binası ve bir kilisenin yıkılmasına yol açtı. Halk arasında paniğe neden olan deprem sonucu kaçmak için nehre atlayan 15 yaşındaki bir çocuk kayboldu.

Endonezya Meteoroloji Ajansı'ndan Hendra Rahman, geniş bir alanda hissedilen depremden en çok eyaletin kuzeyindeki Sarmi kentinin etkilendiğini açıkladı.

Dağlık bölgedeki bazı köylerle iletişim kurulamadığını ve çeşitli yerleşim birimlerine de elektrik verilemediğini belirten Rahman, depremden etkilenen bölgeye yardım malzemeleri ve enkaz tespit ekipleri gönderildiğini söyledi.

"Pasifik ateş çemberi" deprem ve volkan kuşağında yer alan Endonezya'da, 26 Aralık 2004'te meydana gelen 9,1 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunamide 230 bin kişi yaşamını yitirmişti.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap