23 °C

ABD'den Ürdün'e 140 milyon dolarlık 'eğitim yardımı'

ABD ile Ürdün arasında 140 milyon dolarlık eğitime destek anlaşması imzalandı. Anlaşlaşma, önümüzdeki 5 yıl içinde 120 okulun genişletilmesi, 150 okulun yenilenmesi, 300 anaokulu yapımı, 50 spor ve oyun sahası inşasını kapsıyor

ABD'den Ürdün'e 140 milyon dolarlık 'eğitim yardımı'

AMMAN - ABD'nin Amman Büyükelçiliği, ABD ile Ürdün arasında 140 milyon dolarlık eğitime destek anlaşması imzalandığını açıkladı. 

Amman'daki ABD Büyükelçiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, temel eğitimin iyileştirilmesi için ABD tarafından ülkeye 5 yıl içinde 140 milyon dolar destek verileceği belirtildi. Aclun kentindeki bir okulda düzenlenen imza töreninde, Ürdün Büyükelçisi Alice Wells, Eğitim Bakanı Muhammed Zuneybat'ın yanı sıra Genel Çalışma ve İskan Bakanı Sami Helse ve ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı Direktörü Beth Paige'in de hazır bulunduğu ifade edildi. 

Açıklamada, ABD'li Büyükelçi Wells'in, gençler için daha iyi bir gelecek hazırlamak amacıyla Ürdünlü ortaklarıyla çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirttiği kaydedildi. 

Anlaşlaşma, önümüzdeki 5 yıl içinde 120 okulun genişletilmesi, 150 okulun yenilenmesi, 300 anaokulu yapımı, 50 spor ve oyun sahası inşasını kapsıyor.  
Muhabir: Hacer Bal
Yayınlayan: Eyüphan Kılıç