21 °C

Almanya'da Türklere ait 3 otomobil kundaklandı

Delmenhorst kentinin Türklerin yoğun olarak yaşadığı Düsternort semtindeki bir sokağında, park halindeki 3 otomobil kimliği belirlenemeyen kişilerce yakıldı

Almanya'da Türklere ait 3 otomobil kundaklandı

DELMENHORST - Almanya'nın Delmenhorst kentinde Türklere ait 3 otomobilin kundaklandığı bildirildi.  

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Düsternort semtindeki Bresleuar Sokak'ta gece park halinde bulunan Volkan Saitoğlu,  Ahmet Çığ ve Manuel Mutlu'ya ait otomobiller kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kundaklandı. Yangında otomobiller kullanılamaz hale geldi.  

Delmenhorst Emniyet Müdürdüğü Sözcüsü Jennifer Koch, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını ancak failler konusunda ellerine henüz bir bilgi ulaşmadığını söyledi. 

Aracı kundaklanan Saitoğlu'nun eşi Ezgi Saitoğlu, "Olay gecesi patlamayla uyandığımızda koştuğumuz pencereden komşumuza ait aracın yandığını gördük. Dişarı çıkan komşumuz bizim aracında yakıldığını söyleyince dışarı çıktık ancak çok geç kaldığımızı gördük. Otomobillerimiz gözlerimiz önünde yandı" diye konuştu. 

Araçların kundaklandığını ifade eden Saitoğlu, "Geçen haftada da burada bir araç yakılmıştı. Artık tedirgin olmaya başladık. Çocuğumu yalnız dışarı çıkartmaya korkar oldum. Bu saldırıyı yapanlar mutlaka bulunmalı" ifadesini kullandı. 

Ahmet Çığ ise ateşe verilen üç aracın yabancılara ait olmasının düşündürücü olduğunu söyledi. 

Araçları kundaklayanların bilinçli hareket ettiğini dile getiren Çığ, "Olayı kimler ve kaç kişi yaptı bilmiyorum. Benim kimseyle alıp vereceğim yok. Zaten yanan araçlar yabancılara ait. Yani biz Türklere ait. Araçlar kasten yakılmış. İnşallah en kısa zamanda bunu yapan kişi veya kişiler yakalanır. Bugün aracımızı yakan yarın evimizi de yakabilir" şeklinde konuştu.  

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap