20 °C

BAE'den 3 milyon dolarlık evlilik fonu

BAE Evlilik Fonu'ndan sorumlu Devlet Bakanı Dr. Şemsi, 2014 yılındaki evlilik fonundan yaralanacak 297 kişilik listeyi ve 3 milyon dolarlık bütçeyi onayladı

BAE'den 3 milyon dolarlık evlilik fonu

DUBAI - Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Evlilik Fonu'ndan sorumlu Devlet Bakanı Dr. Meyta Salim El-Şemsi, 2014 yılındaki evlilik fonundan yaralanacak 297 kişilik listeyi ve 3 milyon dolarlık bütçeyi onayladı. 

BAE resmi haber ajansı WAM'ın haberine göre, Şemsi 2014 yılındaki evlilik fonundan yaralanacak 297 kişilik listeyi ve 3 milyon dolarlık bütçeyi onayladı. Bu yıl üçüncü kez yapılan transferlerle birlikte fondan vatandaşlara gönderilen toplam meblağın 11 milyon Dirhem (yaklaşık 3 milyon Dolar) olduğu belirtildi.  

297 kişinin banka hesaplarına gönderildi

Cep telefonlarına gönderilen mesajlarla bilgilendirilen 297 kişinin banka hesaplarına evlilik yardımıyla ilgili meblağlar gönderildi. 

Evlilik Fonu'ndan sorumlu Devlet Bakanı Dr. Şemsi'nin yaptığı yazılı açıklamada ise aile hayatının önemine ve vatandaşların kendilerini en iyi şekilde yetiştirmesi için bu desteklerin önemli olduğuna dikkat çekilirken, toplumun ve ülkenin gelişmesinde ailenin önemli bir gösterge olduğunun altı çizildi. 

Bütçesinin büyük bir kısmını petrol gelirlerinin oluşturduğu ülkede, 1980'lerden beri vatandaşlık alımı gerçekleşmezken, nüfusun yüzde 80'inin yabancı çalışanlardan oluştuğu biliniyor. Yönetim, evlenen ve çocuğu olanların yanı sıra vatandaşlarından maddi durumu yeterli olmayanlara da dul ve yetim fonu gibi çeşitli başlıklarla yardım yapıyor. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap