10 °C

Başladığımız görevi bitireceğiz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze’deki askeri operasyona yönelik, “Başladığımız görevi bitireceğiz” dedi.

Başladığımız görevi bitireceğiz

KUDÜS - İsrail Başbakanı Netanyahu, Tel Aviv’de Savunma Bakanı Moşe Yaalon ile düzenlediği basın toplantısında, ölen İsrail askerleri için üzüntülerini dile getirdi, ailelerine başsağlığı diledi.

“Başladığımız görevi bitireceğiz” ifadesini kullanan Netanyahu, ülkenin güneyinde sükunet ve güvenliği yeniden kuracaklarını belirtti.

Netanyahu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Zor günlerde ve gelecekte gelmesi muhtemel günlerde bugünkü gibi güçlü olmalıyız. Evimiz için savaştayız. Güvenlik güçlerimiz sahada aktif durumdalar, profesyonelce, kararlı bir biçimde hareket ediyorlar. İsrail askerlerine şunu söylemeliyim: İsrail halkı arkanızda, sizin için dua ediyor."

ABD, Kanada, Fransa ve Almanya'nın da yer aldığı pek çok ülkeden "İsrail’in kendini koruma hakkı olduğu" konusunda destek aldıklarını ifade eden Başbakan Netanyahu, yaşananlardan bir kez daha Hamas’ı sorumlu tuttu.

Netanyahu, İngiltere Başbakanı Cameron'la görüştü

Öte yandan, ofisinden yapılan açıklamada Netanyahu'nun, İngiltere Başbakanı David Cameron'la görüşerek, İsrail'e operasyon sırasında verdiği destekten dolayı teşekkür ettiği bildirildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.