13 °C

Cisco Systems'ten 2 milyar $'lık kar

Şirket, 4. çeyrek gelirini beklentilerin üzerinde, yüzde 9,9 artırdı

Cisco Systems'ten 2 milyar $'lık kar

NEW YORK - Dünyanın sayılı internet ve ağ teknolojileri şirketlerinden Cisco Systems Inc, 4. çeyrekte 2 milyar dolar kar elde ettiğini açıkladı.

Şirket bir önceki yıl aynı dönemde 1,9 milyar dolar kar elde etmişti. Cisco, 4. çeyrek gelirini beklentilerin üzerinde, yüzde 9,9 artırarak 10,4 milyar dolara çıkardı, böylece ilk kez geliri 10 milyar doları geçmiş oldu.

Cisco Systems Üst Yöneticisi (CEO) John Chambers ekonomi, borsa ve enerji maliyetleri konusunda karışık sinyaller aldığını, ancak sorunların daha çok kısa vadeli olacağını söyledi. Chambers,

müşteriler için güçlü harcama çevresinin ne zaman görüleceğini tahmin etmenin zor olduğunu ifade ederek, bu nedenle uzun dönemde yüzde 12 ile yüzde 17 büyüme hedeflerine döndüklerini belirtti. Chambers, şu anki ekonomik sorunların önümüzdeki birkaç çeyrek daha devam edeceğini tahmin ettiğini ifade etti. Cisco'nun ekonomideki değişimlerden her zaman etkileneceğine dikkat çeken Chambers, ancak uzun dönemde Cisco'nun herşeye rağmen büyümeyi başaracağını kaydetti.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap