9 °C

City of London'daki tarihi yemekte tek Türk!

Davet, Türk İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası’nın ve City of London Belediye Meclis Üyesi olan Edhem’in ve TBCCI’ın etkisini göstermesi açısından önem taşıyor

City of London'daki tarihi yemekte tek Türk!

İSTANBUL - İrlanda Devlet Başkanı Higgins’in tarihi açıdan büyük önem taşıyan İngiltere ziyareti nedeniyle düzenlenen yemeğe katılan tek Türk, TBCCI Başkanı Emma Edhem oldu.

İrlanda Devlet Başkanı Michael D. Higgins’in ilk kez gerçekleştirdiği resmi İngiltere ziyareti, onuruna düzenlenen yemeğe, TBCCI (Turkish British Chamber of Commerce and Industry-Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Emma Edhem de davet edildi. Aynı zamanda City of London Belediye Meclisi Üyesi olan Edhem’in yemeğe katılması, TBCCI’ın öneminin göstergesi sayıldı.
İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth, Windsor Şatosu'nda ilk kez bir resmi ziyaret için İrlanda Devlet Başkanı ve heyetini ağırladı. İrlanda Devlet Başkanı Michael D. Higgins ve heyeti, Windsor Şatosu'nda verilen yemeğe gelişleri sırasında İrlanda Milli Marşı'yla karşılandı. 

İngiltere'ye resmi bir gezi düzenleyen ilk İrlanda lideri olan Higgins onuruna verilen ikinci yemeğe, TBCCI Başkanı Emma Edhem’in Meclis Üyesi olarak görev yaptığı City of London Belediyesi ev sahipliği yaptı. Çok sayıda seçkin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen yemeğe Edhem de davet edildi. Bu davetin, kurulduğu günden bu yana iki ülke arasında sanayi ve ticaret köprüsü olma, yatırımcılara yol gösterme ve ilişkileri geliştirme konusunda önemli adımlar atan TBCCI’a ve Edhem’in aynı zamanda City of London meclis üyeliği seçimlerini büyük bir başarı elde ederek kazanmasına verilen önemi gösterdiği belirtildi. TBCCI Başkanı Edhem, çok sayıda seçkin isimle birlikte kendisinin de bu yemeğe davet edilmesinden büyük onur duyduğunu belirterek, “İngiltere’nin tarihi açısından büyük önem taşıyan bu yemeğe, TBCCI’ın da davetli olması yürüdüğümüz yolda ne kadar başarılı olduğumuzu da gösteriyor. Kurulduğumuz yıl olan 1980’den bu yana olduğu gibi bundan sonra da İngiltere ve Türkiye arasında ekonomik bir köprü olmaya devam edeceğiz” dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.