19 °C

Dubai Alışveriş Festivali başlıyor

Devasa alışveriş merkezleriyle tanınan Dubai'deki alışveriş festivali bugün başladı

Dubai Alışveriş Festivali başlıyor

DUBAI  - Palmiye Adaları, dünyanın en yüksek binası Burç Halife, Marina bölgesindeki onlarca gökdeleni ve devasa alışveriş merkezleriyle tanınan Dubai'de büyük alışveriş festivali bugün başlıyor.  

Sahne gösterileri, spor ve moda programları, açık ve kapalı alan etkinliklerinin düzenleneceği ve 2 Şubat'a kadar devam edecek Dubai Shopping Festival (DSF 2014) kapsamında, alışveriş merkezlerinde, mağazalarda ve Souq ismi verilen çarşılarda büyük indirimler yapılacak.   

Festival, birçok bölgede soğuk hava koşullarının yaşandığı dünyanın farklı coğrafyalarından turistleri, ılıman iklimi ve vergisiz alışveriş avantajıyla Dubai'ye çekmeyi hedefliyor. 

Birleşik Arap Emirlikleri'nin lüks yaşantısı ve modern şehircilik anlayışıyla meşhur emirliği Dubai'de, dünyadaki neredeyse bütün önemli markaların mağazalarını bulmak mümkün. Hafta tatilinin cuma günü olduğu ülkede çoğu alışveriş merkezi gece yarısına kadar açık kalıyor.  

EXPO'yu kazanmıştı 

Paris'te yapılan oylamada 2020 yılındaki EXPO'ya ev sahipliği yapmaya hak kazanan Dubai Emirliği, Dubai Alışveriş Festivali'yle (DSF 2014) hem ülkeyi daha iyi tanıtmayı, hem de turizm gelirlerini arttırmayı hedefliyor. 

Türkiye'den de çok sayıda seyahat firması festival kapsamında Dubai'ye turlar ve gezi programları düzenliyor. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap