10 °C

Hollanda'da alışveriş merkezinde 6 kişi öldü

Taranan alışveriş merkezinde 16 kişi yaralandı, yaralılar arasında bir Türk'te bulunuyor.

Hollanda'da alışveriş merkezinde 6 kişi öldü

LAHEY - Hollanda'nın Alphen aan den Rijn kentinde bulunan bir alışveriş merkezine silahlı saldırı düzenlendi. Silahlı saldırıda 7 kişi öldü, 16 kişi yaralandı. Saldırıda yaralanan Türk kökenli Adem Aksoy'un hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, şu ana kadar gelen bilgilere göre, Ridderhof alışveriş merkezinin kalabalık olduğu öğlen saatlerinde düzenlenen saldırıda, saldırgan da dahil olmak üzere 7 kişinin öldüğü, 16 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, otomatik silahlı bir kişinin kalabalığa ateş açtığı, daha sonra da intihar ettiği kaydedildi.

Yaralıların farklı hastanelerde tedavi altına alındığı belirtilirken, bazılarının hayati tehlikesinin devam ettiği kaydedildi.

Silahlı saldırıyı gerçekleştirdikten sonra intihar eden şahısla ilgili bilgiler de netleşmeye başladı. Polis ve savcılık, saldırganın 24 yaşında, Hollandalı ve bir atıcılık kulübü üyesi olduğunu açıkladı.

Saldırganın geride iki mektup bıraktığını açıklayan yetkililer, mektuplardan birinde aynı şehirdeki diğer iki alışveriş merkezinde de patlayıcı bulunduğuna dönük bilgilerin yer aldığını ve bunun üzerine adı geçen yerlerde güvenlik önlemlerinin alındığını duyurdu.

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.