21 °C

Internet Explorer 8'i hizmete sundu

Microsoft, yeni web tarayıcısını dünyayla aynı anda Türkiye'de hizmete sundu

Internet Explorer 8'i hizmete sundu

 

 

İSTANBUL - Microsoft, yeni web tarayıcısı, "Microsoft Internet Explorer 8"i dünyayla aynı anda Türkiye'de hizmete sundu.

Microsoft İstanbul Ofisi'nde yapılan basın toplantısında, dünyayla aynı anda Türkiye'de de sunulan Microsoft'un yeni web tarayıcısı Microsoft Internet Explorer 8'in özellikleri anlatıldı.

Microsoft Orta Doğu ve Afrika Yazılım Geliştirme ve Platformlardan Sorumlu Bölge Direktörü Naseem Tuffaha, yeni tarayıcının, internet kullanıcısının güvenlik ihtiyaçlarına, kullanımın daha hızlı ve kolay olmasına odaklandığını belirterek, "Internet Explorer 8, Internet Explorer 7.0'den 10 kat, Firefox'dan 2 kat daha güvenli. 7.0 versiyonu da kötü bir ürün değildi, Internet Explorer 8'i, onun altyapısı üzerinden oluşturduk" diye konuştu.

Tuffaha, günümüzde Internet Explorer'ı kullanan 800 milyondan fazla kişi olduğunu hatırlatarak, kullanıcıların genelde aynı web sitelerini ziyaret ettiklerini ya da özel ihtiyaçları için arama yaptıklarını ve Microsoft olarak bu amaca uygun bir ürün geliştirdiklerini ifade etti.

Türkiye pazarına çok önem verdiklerini vurgulayan Tuffaha, bu doğrultuda ürünün Türkçe versiyonunu da dünyayla aynı zamanda kullanıcılara sunduklarını bildirdi.

Microsoft Türkiye Windows Kurumsal İş Grubu Yöneticisi Nuri Çankaya ise yeni tarayıcının özellikleri hakkında bilgi vererek, Internet Explorer 8'in hızlandırıcılar uygulamasının rutin işlemleri atlamayı sağladığını ve bireylerin gezdikleri herhangi bir web sayfası üzerinden bir sözcüğe veya resme yaptıkları sağ tıklama hareketiyle istedikleri haritaya, e-posta adresine veya paylaşım bağlantısına anında ulaşabildiklerini belirtti.

Türkçe dahil 25 ayrı dilde aynı anda kullanıma sunulan Internet Explorer 8'in, "www.microsoft.com/ie8" adresinden indirilebildiği de verilen bilgiler arasında yer aldı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap