10 °C

Irak'ta 20 IŞİD militanı öldürüldü

Irak'ta güvenlik güçleri ile terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) öncülüğündeki silahlı gruplar arasında çıkan çatışmalarda 20 IŞİD militanının ölü olarak ele geçirildiği, 2'si asker 4 kişinin yaralandığı bildirildi

Irak'ta 20 IŞİD militanı öldürüldü

SELAHADDİN - Salahaddin Operasyonları Komutanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Tikrit kentinde savaş uçakları destekli emniyet güçleri ile IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplar arasında, IŞİD unsurlarınca sabah saatlerinde kuşatma altına alınan Türkmen nüfusun yoğun olduğu Amirli nahiyesinde çatışma çıktı. IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplara bağlı 10 kişinin öldüğü ve 10 aracın imha edildiği belirtilen çatışmalarda, 1'i asker 3 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Tikrit'in güneyinde Rufeyat bölgesinde ise askerlerin IŞİD öncülüğündeki gruplar ile girdiği çatışmada IŞİD'e bağlı 6 kişinin öldürüldüğü, 1 askerin yaralandığı belirtildi.

Bağdat'ta 4 militan öldürüldü 

Öte yandan Orduya bağlı Bağdat Operasyonları Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bağdat'ın güneyinde IŞİD'e bağlı silahlı gruplarla girilen çatışmada 4 terörist öldürüldü. Ebu Gureyb bölgesinde ise 13 havan mermisi ele geçirildi. Kentin çeşitli bölgelerinde terör suçlamasıyla aranan bazı kişiler yakalandı ve çok sayıda silah ile mühimmata el konuldu" denildi. 

Bir süredir çatışmaların ve otorite boşluğunun yaşandığı Irak'ta, IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplar, Musul ve Tikrit gibi bazı kentlerde kontrolü ele geçirmiş, çatışmalar yüzünden yaklaşık 1 milyon sivil, bölgeden göç etmek zorunda kalmıştı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.