7 °C

IŞİD'e 3 günde 31 hava saldırısı

ABD ve koalisyon güçlerinin, Irak ve Suriye'deki IŞİD hedeflerine son 3 günde 31 hava saldırısı düzenlediği bildirildi

IŞİD'e 3 günde 31 hava saldırısı

WASHINGTON - ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından (CENTCOM) yapılan açıklamada, ABD savaş ve bombardıman uçaklarının 14-17 Kasım günlerinde Suriye'de IŞİD militanlarını hedef alan 11 hava saldırısı düzenlediği, ABD ve partner ülkelere ait taarruz, bombardıman ve savaş uçakları ile insansız hava araçlarının Irak'ta da yine 14-17 Kasım arasında IŞİD'e karşı 20 hava saldırısı icra ettiği belirtildi.

Açıklamaya göre, Suriye'de Kobani yakınlarındaki 9 hava saldırısında IŞİD'e ait 7 muharebe mevzisi imha edilirken, biri de etkisiz hale getirildi. Ayrıca örgüt militanlarının 4 toplanma noktası yok edildi ve taktiksel bir IŞİD birliği vuruldu. Deyr'uz Zor yakınlarında düzenlenen iki hava saldırısında da IŞİD'e ait bir ham petrol toplama tesisi hedef alındı ve örgütün bir tankı imha edildi.

Irak'ta da Er-Rutba civarındaki 4 hava saldırısında IŞİD'e ait 9 kamyon, 2 kazı makinesi ve bir yükleme aracı yok edildi, bir IŞİD aracı hasara uğratıldı. Felluce yakınlarındaki 3 hava saldırısında iki IŞİD aracı, bir buldozer ve bir yükleme aracı imha edilirken, Musul Barajı'nın güneybatısındaki bir hava saldırısında da örgüte ait bir buldozer yok edildi, taktiksel bir birlik vuruldu.

Musul'un batısındaki iki hava saldırısında iki taktiksel birlik hedef alındı, bir araç ve bir muharebe mevzisi imha edildi. Kerkük yakınlarındaki 3 hava saldırısında bir taktiksel birlik vuruldu, iki tanktan biri hasara uğratıldı biri de yok edildi. El Kaim'in güneybatısındaki bir hava saldırısında IŞİD'e ait bir araç imha edilirken, Telafer'de düzenlenen bir hava saldırısında da taktiksel bir IŞİD birliği vuruldu. Beyci yakınlarındaki 5 hava saldırısında da IŞİD'e ait iki taktiksel birlik ve bir büyük birlik hedef alındı, bir tank, bir araç ve 4 muharebe mevzisi imha edildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap