İsrail Cumhurbaşkanı Peres'in durumu iyi

Dün akşam geçirdiği rahatsızlıktan dolayı hastaneye kaldırılan Peres taburcu edildi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

TEL AVİV - İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres (86), dün akşam geçirdiği rahatsızlıktan sonra kaldırıldığı hastaneden bu sabah taburcu edilirken, doktorları, Peres'in sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

İsrail Cumhurbaşkanı dün gece Tel Aviv'de, İzak Rabin Merkezi'nde katıldığı toplantıda kısa süreli baygınlık geçirmişti. Hemen kendine gelmesine rağmen Tel Aviv yakınlarındaki Şeba Tıp Merkezi'ne kaldırılan Peres, geceyi doktorların gözetiminde geçirdi.

Peres'in basın sözcüsü Ayelet Frisch, cumhurbaşkanının rahatsızlığının, programının çok yoğun olmasından kaynaklandığını belirtti. Frisch, hastanede yapılan test sonuçlarının herhangi bir sorun olmadığını gösterdiğini, Peres'in bugün ABD'nin Ortadoğu Özel Temsilcisi George Mitchell ile görüşeceğini de duyurdu.

Şeba Tıp Merkezi Direktörü Dr. Zeev Rothstein da testlerin ardından, "Dinamik, kalp olarak genç ve fiziksel olarak sağlıklı bir cumhurbaşkanımız var" açıklamasını yaptı. İsrail Cumhurbaşkanı Peres, ilerlemiş yaşına rağmen oldukça yoğun bir çalışma programı izliyor.