10 °C

İsrail'de halka gaz maskesi dağıtıldı

İsrail ordusu, Suriye'ye askeri müdahale ihtimalinin artmasıyla bir süredir ara verdiği halka ücretsiz gaz maskesi dağıtımına yeniden başladı.

İsrail'de halka gaz maskesi dağıtıldı

KUDÜS - Uluslararası toplum, Suriye ordusunun sivil halka kimyasal silahla saldırıda bulunmasının ardından Suriye’ye muhtemel bir askeri müdahaleyi tartışırken, İsrail ordusu da Lübnan ve Suriye’den gelebilecek bir kimyasal silah saldırısına karşı halka gaz maskesi dağıtmaya başladı.

Alışveriş merkezlerinde ve postanelerde kurulan standlardan gaz maskesi almak isteyen İsrailliler uzun kuyruklar oluşturdu.

İsrail ordusu bir yandan da elinde eski gaz maskesi bulunanların, yenileri ile değiştirmelerini istedi.

Halk gaz maskesine yoğun ilgi gösterirken, dağıtım noktalarındaki yetkililer kimliğini göstermak şartıyla gaz maskesi almak isteyenlere maske kullanımı ve kimyasal saldırıya karşı nasıl korunabilecekleri yönünde bilgiler veriyor.

Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Tel Aviv’de Savunma Bakanlığı'nda güvenlik ve istihbarat danışmanları ile gerçekleştirdiği toplantının ardından başbakanlık basın ofisinden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada Netanyahu'nun, "İsrail ordusunun her türlü tehdide karşı hazır olduğunu" söylediği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, Netanyahu'nun, "Bugün yaptığımız güvenlik toplantısında günlük rutin uygulamalarımızı değiştirmeye bir neden olmadığını anladık. Aynı zamanda her türlü senaryoya karşı hazırlandık. İsrail ordusu, İsrail vatandaşlarına zarar vermeye teşebbüs edecek her türlü tehdide karşı güçlü bir şekilde cevap vermeye hazırdır" sözlerine yer verildi.

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap