10 °C

Kanada'da yolcu otobüsünde cinayet

Yanyana oturan yolculardan biri, diğerinin kafasını kesti

Kanada'da yolcu otobüsünde cinayet

TORONTO - Kanada'nın Edmonton-Winnipeg seferini yapan yolcu otobüsünde, yanyana koltuklarda oturan yolculardan biri, diğerinin kafasını kesti. 

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre cinayet, geçen çarşamba gecesi kimi yolcuların uyuduğu, kimilerinin de otobüsteki televizyonda 'şe Legend of Zorro' filmini izledikleri sırada işlendi. Vince Weiguang Li adlı zanlı, yolcuların moladan sonra otobüse binmelerini takiben, yanındaki yolcuyu bıçaklamaya başladı. Şoförün olayı farkedip otobüsü durdurması üzerine dehşete kapılan yolcular, araçtan inme mücadelesi verdi. Zanlının otobüsten inmemesi üzerine araca yeniden binen şoför, bir yolcu ve yoldan geçerken duran bir kamyon şoförü, Li'nin, kurbanın başını bir av bıçağıyla keserken gördüler. Li'nin kendilerini farketmeleri üzerine araçtan inen bu 3 kişi, bu kez zanlının otobüsü kaçırmasını engellemeye çalıştılar. Bu arada zanlı, kestiği kurbanın başını herkese gösterdi. Yolculardan birinin ifadesine göre Li, cinayeti serinkanlılıkla işledi. 

İkinci derece cinayetten yargılanacak Li'nin ön duruşması bugün yapıldı. Li'nin bir sonraki duruşması salı günü yapılacak. Yetkililerin kurbanın kimliğini açıklamamalarına karşın arkadaşları, kurbanın karnavallarda çalışan 22 yaşındaki Tim McLean olduğunu bildirdiler. Arkadaşlarının, saldırı haberlerinden sonra Tim için Facebook'ta 'R.I.P. Tim' (huzur içinde yat Tim) adlı bir grup oluşturdukları kaydedildi. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap