McDonald's: Fast food yemeyin

ABD merkezli hızlı yiyecek şirketi McDonald's, kurum çalışanlarına yönelik web sitesinde fast food ürünlerinden uzak durmaları tavsiyesinde bulundu

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

NEW YORK - CNN'in haberine göre, McDonalds, şirket çalışanlarına sağlıklı beslenme konusunda tavsiyelerde bulundu. Tavsiyede fast food ürünlerin ''sağlıksız'' olduğunu ifade edilirken salata, su ve sandviç ''sağlıklı'' diye tanıtıldı. 

Ülkede yayınlanan haberler üzerine, bakım yapıldığı ileri sürülerek kapatılan sitedeki grafikte; çizburger, patates kızartması ve gazlı içeceğin bulunduğu fotoğrafın altında "Sağlıksız seçim" ifadesine yer verilirken, "Sağlıklı seçim" yazılı fotoğrafta ise sandviç, salata ve su bulunuyor. 

Fast food gıdaların, hızlı, ucuz ve kolay ulaşılabilirliği nedeniyle ev yemeklerine alternatif olarak tercih edildiğine dikkat çekilen sitede, bol miktarda yağ, şeker ve tuz ihtiva eden yüksek kalorili bu gıdaları çok tüketmenin obeziteye yol açabileceği kaydedildi.  

Aldıkları düşük ücretler nedeniyle ülke çapında büyük protesto eylemleri düzenleyen McDonald's çalışanları ise söz konusu sitede, aldıkları saatlik ücretle fast food yemeden nasıl 'sağlıklı' beslenebilecekleri sorusuna da cevap verilmesi gerektiğini belirtti.  

Bu konularda ilginizi çekebilir