7 °C

Merkel'in oturduğu apartman soyuldu

Başbakan Angela Merkel ve eşi Joachim Sauer’in, Berlin Mitte’de ikamet ettiği apartmanda 2011 yılında hırsızlık yapıldığı ortaya çıktı

Merkel'in oturduğu apartman soyuldu

BERLİN - Almanya Başbakanı Angela Merkel'in başkent Berlin'de eşi Joachim Sauer ile oturduğu apartmana 2011 yılında bir hırsızın girdiği ortaya çıktı. 

Alman basınında yer alan haberlerde, Başbakan Merkel'in yaşadığı  Mitte ilçesinde bulunan apartmanın önünde polis memurları olmasın rağmen söz konusu aparmandaki bir daireye hırsız girdiği ifade edildi. 

Berlin savcılığının 12 Temmuz 2011 tarihinde gerçekleşen olayı hala soruşturduğu belirtildi. 

 Bir kişinin söz konusu tarihte apartmanda oturan ailesini ziyaret etmek istediğini ifade ettiği ve bunun üzerine polisin kimlik sormayarak bu kişiye binaya girme izni verdiği kaydedildi. 

Berlin Savcılığı Sözcüsü Martin Steltner, hırsızın yasa dışı yollarla temin ettiği anahtarla daireye girdiğini ifade etti. 

Kol saati, bir araç anahtarı, araç ruhsatı ve toplam 6 bin 500 avro nakit para çalan hırsızın evden çıkarken de apartman önünde görevli polislerin yanından geçerek uzaklaştığı belirtildi. 

Daha sonra hırsızın evden aldığı anahtarla da değeri yüksek olan bir aracı çaldığının ortaya çıktığı kaydedildi. 

Haberlerde, başka eyaletlerde de soygun gerçekleştiren hırsızın yakalandığı ve Schwerin kentindeki cezaevinde göz altında tutulduğu belirtildi. 

Polise rağmen hırsızın Merkel'in apartmanına girmesi güvenlik önlemlerinin yeterli olup olmadığını gündeme getirdi. 


 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap