7 °C

Mısır'da tekne kazası: 13 ölü

Mısır'da yük gemisinin çarpması sonucu alabora olan balıkçı teknesinde 13 kişinin hayatını kaybettiği, 13 kişinin de kurtarıldığı, kayıp 14 kişinin arandığı bildirildi.

Mısır'da tekne kazası: 13 ölü

KAHİRE - Mısır'da yük gemisinin çarpması sonucu alabora olan balıkçı teknesinde hayatını kaybedenlerin sayısının 13'e yükseldiği, 13 kişinin kurtarıldığı, kayıp 14 kişinin arandığı bildirildi. 

Kızıldeniz Limanlar Sözcüsü Abdurrahim Mustafa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapılan kurtarma çalışmaları sonucu teknedeki 40 mürettebattan 13'ünün cesedinin çıkarıldığını, 13 kişinin yaralı olduğunu, kayıp 14 kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Başsavcılığın kazaya ilişkin soruşturma başlattığını ifade eden Mustafa, incelemelerde bulunacak teknik bir ekibin oluşturulduğunu ve raporlarının Başsavcılığa sunulacağını kaydetti.

Süveyş Balıkçılar Sendikası Başkanı Bekri Ebu'l Hasen ise 15 cesedin çıkarıldığını, 13 balıkçının kurtarıldığını ve 12'sini arama çalışmalarının sürdüğünü belirtmişti.

Öte yandan, kazaya sebep olan İtalya bandıralı yük gemisinin, İtalya'dan Suudi Arabistan Cidde Limanı'na gitmekte olduğu, yanıcı maddelerin de arasında bulunduğu 256 bin ton yük taşıdığı bildirilmişti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.