9 °C

NY Times: Rusya, G.Osetya'ya füze yerleştirdi

Gazete, yerleştirilen kısa menzilli füze rampalarının, Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali'nin kuzeyine konuşlandırıldığını belirtti

NY Times: Rusya, G.Osetya'ya füze yerleştirdi

ANKARA - New York Times gazetesi, Rusya'nın Güney Osetya'ya çok sayıda SS-21 taktik füze rampası yerleştirdiğini belirterek, Tiflis'in atış menzili içinde bulunduğunu bildirdi. 

Gazetenin internet sitesinde yer alan ve isminin açıklanmasını istemeyen Amerikalı istihbarat uzmanlarına dayanılarak verilen habere göre, bu kısa menzilli füze rampaları, Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali'nin kuzeyine konuşlandırıldı. New York Times ayrıca batılı yetkililere dayanarak, seçkin Rus askerlerinin de bölgeye yerleştirildiğini ya da yerleştirilmekte olduklarını yazdı. 

Gazete, Rusya'nın bu hareketlerinin Amerikan Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından, Moskova'nın Tiflis'e saldırmak istediğinin bir işareti olarak değil, NATO'nun bazı üyelerinin Gürcistan'ın İttifak'a üye olması konusunda kafalarında soru işareti yaratmaya yönelik bir güç gösterisi olarak algılandığı değerlendirmesinde bulundu. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap