12 °C

Obama Ramazan Bayramı'nı kutladı

Obama, bayram dolayısıyla Suriye'ye 195 milyon ek yardım yapma kararı aldıklarını bildirdi.

Obama Ramazan Bayramı'nı kutladı

NEW YORK - ABD Başkanı Barack Obama, ABD'de ve tüm dünyadaki Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutlayarak, bayram dolayısıyla Suriye'ye 195 milyon dolar ek yardım yapma kararı aldıklarını belirtti.

Obama, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, eşi Michelle ile  ABD'de ve dünya genelinde Ramazan Bayramı'nı kutlayan Müslümanlara selam ve iyi dileklerini gönderdiklerini kaydetti.

Ramazan ayını Müslümanların ibadet ve oruçla değerlendirdiklerini ve bu ayda sevdikleriyle vakit geçirdiklerini ifade eden Obama, "Bu yıl Beyaz Saray'da düzenlediğimiz iftarda demokrasimizin zenginleşmesi ve ekonomimizin güçlenmesine katkı sağlayan ABD'li Müslümanların bir kısmıyla bir araya gelmekten onur duydum" değerlendirmesinde bulundu.

Birçok ABD'linin ay boyunca Müslüman arkadaşları ve meslektaşlarıyla oruç açma fırsatı bulduğunu vurgulayan Obama, şunları bildirdi:

 "Bu gelenek sahip olduklarımıza minnettar olma ve Suriye'de olduğu gibi yerlerinden edilmiş, ev ve ailelerinden ayrı yaşayan milyonlarca kişiye karşı şefkat duygularımızı gösterme imkanı sunuyor. Ramazan Bayramı'nda Suriye'de ihtiyaç içindeki insanlara yardım etmek için ABD, 195 milyon dolar ek insani yardım yapıyor. ABD'nin krizin başından beri yaptığı insani yardım bir milyar doları geçti. Tüm Müslümanlara mutlu ve huzurlu bayram geçirmelerini diliyorum."

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.