11 °C

'Obama telefonlarımı dinletti'

ABD Başkanı Trump, eski başkan Obama'nın seçim sürecinde telefonlarını dinlettiğini söyledi.

'Obama telefonlarımı dinletti'

ABD Başkanı Donald Trump, 2016’da yapılan başkanlık seçiminden önce eski Başkan Barack Obama’nın kendisini dinlettiğini iddia etti.

Trump, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Berbat! Obama'nın zaferimizin hemen öncesinde Trump Tower'ı dinlettiğini öğrendim. Hiçbir şey bulunmadı. Başkan Obama, çok kutsal olan seçim sürecinde benim telefonlarımı dinletecek kadar nasıl alçaldı? Bu Nixon/Watergate’dir. Kötü adam!" yorumunda bulundu.

"Görüşmeyi Obama yönetimi ayarlamıştı"

Başkan Trump, Adalet Bakanı Jeff Sessions'ın Rusya'nın Washington Büyükelçisi Sergei Kislyak ile görüştüğü yönündeki tartışmalara ilişkin de değerlendirmede bulundu.

Obama’nın da Rusya'nın Washington Büyükelçisi Sergei Kislyak toplam 22 defa Beyaz Saray’da görüştüğünü ifade eden Trump, bu görüşmelerden 4’nün 2016 yılında gerçekleştiğini belirtti.

Trump, Rus büyükelçiyle yaptığı görüşmenin ortaya çıkmasının ardından Demokrat Partililerin hedefi haline gelen Sessions'ın Rus elçiyle yaptığı ilk görüşmenin de Obama yönetimi tarafından ayarlandığını kaydetti.

Trump, paylaşımında "Jeff Sessions’ın Rus büyükelçiyle ilk görüşmesi '100 Büyükelçiyle Eğitim Programı' adı altında Obama yönetimi tarafından ayarlanmıştı." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.