10 °C

Ruhani'den saldırılara inceleme talimatı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, S.Arabistan temsilciliklerine yönelik saldırılarla ilgili inceleme başlatılması talimatı verdi.

Ruhani'den saldırılara inceleme talimatı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Tahran ve Meşhed kentindeki Suudi Arabistan temsilciliklerine yönelik saldırıların failleri hakkında inceleme başlatılması talimatı verdi.

Mehr Haber Ajansına göre Ruhani, Yargı Erki Başkanı Amuli Laricani'ye hitaben yazdığı mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Bir grup aşırılık yanlısının hareketi, güvenliği İran devleti tarafından sağlanması gereken Tahran ve Meşhed kentlerindeki Suudi Arabistan temsilciliklerinde hasara yol açmıştır. Bu olay, her şeyden önce İran rejimine hakaret ve itibarına zarar verici bir girişimdir. Rejimin tüm yetkilileri, başına buyruk bu dik kafalılar ve işledikleri suçlara karşı gerekenin yapılması konusunda kesin kararlıdırlar."

Tesnim Haber Ajansına göre, İran Emniyet Genel Müdürü Tuğgeneral Hüseyin Eşteri, "Bu olayı gerçekleştirenler kendilerini İran rejimi dostu olarak görmesinler. Bunlar düşmanın arzusuna hizmet ettiler" açıklamasında bulundu.

Ayrıca İran'ın resmi ajansı İRNA'nın haberine göre, Suudi Arabistan'daki İranlı diplomatların Tahran'a döndüğü bildirildi.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.