12 °C

Rusya petrol fiyatlarından memnun

Rusya Enerji Bakanı Novak, "Mevcut petrol fiyatlarından memnunuz. Hedeflerimize ulaşmaya başladık. Piyasa da adım adım dengeleniyor" dedi.

Rusya petrol fiyatlarından memnun

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Rus Enerji Haftası Forumu'nda küresel piyasadaki mevcut petrol fiyatlarından memnun olduklarını belirtti.

Novak, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile varılan anlaşma doğrultusunda katılımcı 24 ülkenin üzerine düşeni yaptığını söyledi.

Petrol fiyatlarının dengelenmesiyle yapılan yatırım sayısının arttığını kaydeden Novak, "Mevcut petrol fiyatlarından memnunuz. Hedeflerimize ulaşmaya başladık. Piyasa da adım adım dengeleniyor. Birlikte petrol endüstrisinin toparlanmasını sağlayarak enerji piyasalarını daha güvenli hale getirebiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

Önemli düzeyde petrol üretimi kısıntısına gidildiğini anımsatan Novak, başka ülkelerin de bu karara katılımından memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.

Rus şirketlerin bu kısıntıya gönüllü olarak katıldığına dikkati çeken Novak, "Biz, önemli olanın istikrarlı bir gelecek olduğunu düşünüyoruz. Piyasada oynaklığın azalması için çabalıyoruz. Bu oynaklık geleceği etkiliyor. Dolayısıyla gelecekte daha fazla yatırım yapmak için bunu azaltmak önemli. Rus şirketleri bunun için çabalıyor" diye konuştu.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.