8 °C

Yunanistan'da askeri uçak düştü

Yunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait Corsair A7 tipi bir uçak Gümülcine kenti yakınlarında düştü. Uçağın pilotu hafif yaralı olarak kurtuldu

Yunanistan'da askeri uçak düştü

GÜMÜLCİNE - Yunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait Corsair A7 tipi bir uçağın Gümülcine kenti yakınlarında düştüğü bildirildi. 

Yunanistan makamları, bölgede düzenlenen bir tatbikat sırasında henüz bilinmeyen nedenden dolayı yere çakılan askeri uçağın pilotunun otomatik fırlatma sistemini sayesinde kurtulduğunu açıkladı. 

Uçağın Gümülcine'de yerleşim birimlerinin yakınındaki Han Tarla bölgesinde düşmesiyle meydana gelen patlama vatandaşlar arasında korkuya neden oldu.  

Kazanın hemen ardından polis bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Olayı merak eden çok sayıda kişinin otomobilleriyle olay yerine akın etmesi kurtarma ekiplerinin çalışmalarını zorlaştırdı. 

Hafif yaralı olarak Gümülcine Hastanesi'nde tedavi altına alınan pilotu telefonla arayan Yunanistan Savunma Bakanı Dimitris Avramopulos geçmiş olsun dileğinde bulundu. Askeri bir heyetin kazanın nedenini belirlemek için inceleme başlattığı bildirildi. (Fotoğraf: Arşiv)

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.