Somalı öğrencilere 19 Mayıs hediyesi

Borusan ArGe ile Yarına Umut Ol Derneği iş birliği yaparak sosyal sorumluluk projesi kapsamında Manisa Soma'da bulunan Ayşe Temizel Ortaokulu'na Fen Teknoloji Laboratuvarı yaptı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Borusan ArGe, sosyal sorumluluk kapsamında eğitimdeki fırsat eşitsizliğini azaltmak, çocukların bilim ve teknoloji alanındaki gelişimlerine katkıda bulunmak için Yarına Umut Ol Derneği ile işbirliği içerisinde Manisa Soma'da bulunan Ayşe Temizel Ortaokulu'na Fen Teknoloji Laboratuvarı kazandırdı.

Açılış töreninde konuşan Borusan ArGe Genel Müdürü Dr. Murat Yıldırım, teknoloji ve bilimdeki gelişmelerin dünyayı inanılmaz bir hızda dönüştürdüğünü dile getirerek, "Son 10-20 yıla baktığımızda artık neredeyse hemen her şeyin dijitalleştiğini görüyoruz. Bilim, keşfetmek demek, merak ettiğiniz soruların cevaplarını araştırmak, karşınıza çıkan sorunlara çözümler bulmak, yeni icatlar yapmak demek. Bilim, ülkemizin ekonomik büyümesinin, aydınlık bir geleceğin anahtarı demek. Bilim dünyaya bakış açınızı değiştirecek ve globalleşen rekabetçi dünyada kendinize bir yer edinmenizi sağlayacak yegane araçlardan biri" diye konuştu.

Dr. Yıldırım gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlarken, "hem kendi geleceğiniz hem de ülkemizin geleceği için bilime sıkı sıkı sarılın" mesajını verdi. Atatürk'ün 80-90 yıl önce büyük bir ileri görüşlülükle bilime dair sarf ettiği şu sözünü de gençlere hatırlattı: "Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi tercih edin."

Bu konularda ilginizi çekebilir