6 °C

'2016 çok daha iyi bir yıl olacak'

Kalkınma Bakanı Yılmaz, 'Reformların hızlanmasıyla 2016 çok daha iyi bir yıl olacak.' açıklamasını yaptı.

'2016 çok daha iyi bir yıl olacak'

Kalkınma Cevdet Bakanı Yılmaz, 3.çeyrek büyüme verilerine değinerek, Türkiye ekonomisi için olumlu perspektife sahip olduklarını, reformların hızlandıracaklarını ve 2016'nın çok daha iyi bir yıl olacağını söyledi.

Yılmaz, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti kabulünde, siyasi belirsizliklerin kalktığı, istikrarın pekiştiği bir döneme girildiğini söyledi.

Seçimlerle ortaya çıkan tablonun Türkiye için önem taşıdığını ifade eden Yılmaz, "Siyasi istikrar ve reformların bir araya gelmesiyle yatırımların ve büyümenin önü açılmış oluyor" dedi.

'Büyüme odaklı politikalar devam edecek'

Türkiye'nin 2015 yılın 3. çeyreğine ilişkin açıklanan büyüme verilerine değinen Yılmaz, şunları kaydetti:

"3. çeyrek büyümesi beklentilerin oldukça üzerinde bir performans gösterdi, üstelik seçimlerden önceki konjonktürde. Dolayısıyla önümüzdeki dönem büyüme açısından da daha olumlu bir perspektife sahibiz. Belirsizliklerin azaldığı, reformların hızlandığı bir ortamda 2016 çok daha iyi bir yıl olacak. Önümüzdeki dönem de rekabetçi bir yapı içinde bir taraftan yüksek teknolojiye doğru dönüşen bir ekonomiyi, diğer taraftan da istihdam üreten sektörlerimizin korunduğu ve geliştirildiği bir ekonomik yapıyı oluşturmalıyız. İkisini aynı anda başarmamız gerekiyor. Bundan sonraki dönemde de büyüme odaklı politikalarımızı devam ettireceğiz."

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.