10 °C

Akbank'tan dolandırıcılık uyarısı

Banka, internet üzerinden yapılan dolandırıcılık girişimlerine karşı müşterilerini e-posta ile uyarıyor

Akbank'tan dolandırıcılık uyarısı

 

 

KAYSERİ - Akbank, son günlerde internet üzerinden yapılan dolandırıcılık girişimlerine karşı müşterilerini e-posta ile uyarıyor.

Akbank'tan banka müşterilerine gönderilen açıklamada, e-posta ile MSN Messenger'de (sohbet programı) kendisini "banka yetkilisi" olarak tanıtan kişi ya da kişiler tarafından "Akbank" adına gönderilmiş gibi görünen e-postalar ile kişiye özel şifre, kimlik ya da ürün bilgilerinin talep edildiğinin, internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığıyla "kontör" gönderimi ya da "para transferi" gibi işlemler için yönlendirme yapıldığının gözlemlendiği belirtildi.

Bankanın hiçbir şekilde "hizmet@akbank.com.tr, axess@bireysel.akbank.com" gibi "akbank" uzantılı e-posta adresi veya başka bir e-posta adresini kullanarak kredi kartı, banka kartı, internet bankacılığı gibi ürün ve şifre bilgileri ile kimlik bilgilerini e-posta yoluyla talep etmediğinin ve işlem yapılmasını istenmediğinin ifade edildiği açıklamada, şu uyarılarda bulunuldu:

"Bu tipteki sahte e-postalar aracılığı ile toplanan bilgiler, kötü niyetli kişilerce dolandırıcılık amacıyla kullanılabilmekte ya da e-postalardaki linklere tıklanması yoluyla zararlı yazılımların kullanıcı bilgisayarlarına yüklenmesi sağlanabilmektedir. Tanımadığınız kişilerden gelen bu tip sahte e-postaların hiç açılmadan silinmesi ya da açılmışsa linklerin takip edilmemesi güvenliğiniz açısından önemlidir. Kredi kartı bilgilerinizi veya size özel başka herhangi bir bilgiyi isteyen e-postalara cevap vermeyiniz. Herhangi bir linke yönlendiren e-postalardaki linkleri kesinlikle tıklamayınız. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda lütfen 444 25 25 numaralı telefonumuzdan Çağrı Merkezimizi arayınız.

www.akbank.com adresindeki internet sitemizde, "İnternet ve Bilgi Güvenliği/Duyurular" kısmında yer alan "güvenlik" ile ilgili hususlara uyulmasını öneririz."

Akbank'tan bayrama özel kredi

Öte yandan, Akbank'ın, bayrama özel olarak, yüzde 1,15 faiz oranı ve 200 lira masraf bedeli ile kredi kullandıracağı bildirildi.

Akbank'dan yapılan yazılı açıklamada, bankanın, Ramazan Bayramı için belirlediği 30 Eylül'e kadar sürecek olan bir kampanya başlattığı ifade edildi.

Kampanya'nın, bankanın tüm müşterilerini kapsadığı ifade edilen açıklamada, yüzde 1,15 faiz oranı ve 200 lira masraf bedeli ile kredi sağlanacağı kaydedildi.

Bayram kredisinden faydalanan müşterilerin 10 bin liraya ve 2 yıl vadeye kadar kredi kullanabileceği duyuruldu.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap