8 °C

Bakan Arslan: Altyapı yatırımları gelişme için şart

İNTES Genel Başkanlığına bir kez daha Celal Koloğlu seçildi. Genel kurulda konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, sektörün yabancı şirketlerin taşeronu olarak faaliyet gösterdiği günlerden, bugün yabancılara taşeron olarak iş verdiği bir sürece girdiğini ifade etti.

 Bakan Arslan: Altyapı yatırımları gelişme için şart

DÜNYA

ANKARA – İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) 26. Genel Kurulu tamamlandı. Yapılan seçimde, Celal Koloğlu yeniden başkan oldu. Yönetim kurulu üyeliklerine ise, Deha Emral, Gürhan Özdemir, Kemal Güleryüz, Barış Haşemoğlu, Levent Kafkaslı, İlhan Adiloğlu, Merdan Hürmeydan, ve Gültekin Güvensoy seçildi. Denetleme Kuruluna, Deniz Kızılırmak, Murat Türkseven, Murşit Mahmutoğlu seçilirken, Disiplin Kuruluna, Ahmet Çelik, Yaşar Öncan ve Zeynel Ceylan getirildi.

Önceki gün gerçekleştirilen İNTES Genel Kurulunda, açılış konuşmasını yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, altyapı yatırımlarının ekonomik gelişmenin ayrılmaz şartı olduğunu belirterek, bu alandaki yatırımların süreceğini söyledi.

"Altyapı yatırımları gelişme için şart"

Ahmet Arslan, Türkiye'nin ekonomik kalkınmasını sürdürdüğünü, altyapı yatırımlarının ekonomik gelişmenin sağlıklı olabilmesi için şart olduğunu yorumunda bulundu.

Sektörde faaliyet gösteren firmaların hızla büyüdüğünü belirten Arslan, sektörün daha önce yabancı şirketlerin taşeronu olarak faaliyet gösterildiğini, bugün ise ya ortak iş üstlenildiğini ya da yabancıların taşeron olarak alındığını vurguladı.

Bakan Arslan, Çanakkale Boğazına yapılacak ilk köprü olan 1915 köprüsünün, temelinin 18 Mart'ta atılacağını da hatırlattı.

"Tarihi imar hareketi"

İNTES Başkanı Celal Koloğlu ise konuşmasında Türkiye'nin tarihinin en büyük imar hareketlerinden birini yaşadığını belirterek, Türkiye'nin, enerji, ulaştırma ve tarımda büyük altyapı projeleri yürüttüğünü, birçoğunu da tamamladığını söyledi. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.