10 °C

Doğan, 'Nesim Malki'ye borç' iddialarını yalanladı

"İddialara yanıt vermek bile bu cehalete suç ortaklığı etmek anlamına gelir"

Doğan, 'Nesim Malki'ye borç' iddialarını yalanladı

İSTANBUL - Doğan Yayın Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, ''öldürülen iş adamı Nesim Malki'nin Türkiye'de çok sayıda kişi ve şirkete 17 milyar dolar para dağıttığı ve bu şirketler arasında Doğan Medya Grubu'nun da bulunduğu'' yönündeki haberlerle ilgili, ''Doğan Medya Grubu'na mensup tek şirket veya kişi ne böyle bir para almış, ne de böyle bir belgenin varlığından haberdar olmuştur'' dedi.

Yalçındağ, yaptığı yazılı açıklamada, ''önceki akşam bir televizyon kanalında, dün de bazı gazetelerde yer alan iddiaların mantık ve izan çizgisini aşan, hayal mahsulü bile denemeyecek kadar vicdansız olduğunu'' kaydetti.

''Para ve ekonomi konusunda cehaleti, hayal gücünü aşan kişilerin uydurduğu bu sözde belgeye cevap vermenin bile bu cehalete ve mantıksızlığa suç ortaklığı etmek anlamına geldiğini'' ifade eden Yalçındağ, şöyle devam etti:

''Ancak kendimizi, en hayal mahsulü komplo teorilerinin sözde belgelerle iftira haline dönüştürüldüğü bugünlerde, sırf tarihe not düşmek için bu açıklamayı yapma zorunluluğunda hissediyoruz. Doğan Medya Grubu'na mensup tek şirket veya kişi ne böyle bir para almış, ne de böyle bir belgenin varlığından haberdar olmuştur. Bu kara iftirayı telin ediyor, bu iftiraları yayınlayan televizyon ve gazeteleri de komediye dönüşmüş bu iftirayı düzeltmeye davet ediyoruz.''

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap