EGD ve TİM’den DÜNYA’ya 5 ödül

EGD ve TİM tarafından düzenlenen gecede DÜNYA gazetesine çeşitli kategorilerde 5 ödül verildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) geleneksel yılbaşı buluşması gerçekleştirildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’ndeki buluşmada EGD üyeleri, iş ve siyaset dünyasından isimler bir araya gelirken, gecede DÜNYA’ya 5 ödül verildi.

Buluşmada EGD tarafından Ekonomi Gazeteciliğine Katkı, Onur, Vefa ve Katkı kategorilerinde plaketler verildi. Ekonomi Gazeteciliğine Katkı kategorisinde DÜNYA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ve DÜNYA Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı İbrahim Ekinci ile ekonomi gazeteciliğinin basında kurumsallaşmasına ve kalıcı hale gelmesine katkıları nedeniyle DÜNYA Gazetesi Başyazarı Osman Arolat ve DÜNYA Gazetesi Yazarı Rüştü Bozkurt’a plaket takdim edildi. Öte yandan TİM tarafından DÜNYA Gazetesi Muhabiri Sercan Akıncı’ya da İnovasyona Katkı Ödülü verildi. 

Gecede ayrıca şu isimler plaket aldı: “EGD’nin yılbaşı buluşmasında, ekonomi gazeteciliğinin basında kurumsallaşmasına ve kalıcı hale gelmesine katkıları nedeniyle, Metiner Sezer, Hasan Eriş. Ekonomi gazeteciliğine katkıları nedeniyle; Yılmaz Yıldız, Vahap Munyar, Mustafa Kemal Çolak, Turhan Bozkurt, Fikret Çengel, Abdurrahman Yıldırım, Olcay Büyüktaş Akça, Şeref Oğuz, İbrahim Acar, Ramazan Solak, Yaşar Kızılbağ, Halit Bolkan, Sinem Köseoğlu, Cemile Varol, Mine Acar, Oğuz Demir, Ahmet Çelik ve Jale Özgentürk. Programa katkıları nedeniyle; TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türk Telekom Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Rami Aslan ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Hakan Hamdi Bulgurlu. EGD’ye desteklerinden dolayı; Estee Lauder Türkiye Genel Müdürü Ahmet Ramiz, Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Yıldıray Gençer, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Ambalaj Sanayicileri Derneği Başkanı Sadettin Korkut, Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği Başkanı Rint Akyüz, Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu Başkanı Hidayet Kadiroğlu, İstanbul Hububat, Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zekeriya Mete ve Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu.” 

hakanguldag.jpg

TİM Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki, Hakan Güldağ'a ödülünü sundu.

23423423-007.jpg

İbrahim Ekinci'nin ödülünü Tahsin Öztiryaki takdim etti.​

23432423432423.jpg

DÜNYA Gazetesi Başyazarı Osman Arolat'a, ödülünü KKTC Meclis Başkanı Sibel Siber ve EGD Onur Kurulu Üyesi Metiner Sezer takdim etti

23423423-008.jpg

Rüştü Bozkurt, ödülünü Sibel Siber'in elinden aldı.

654645645-001.jpg

Sercan Akıncı ödülünü TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'den aldı.