17 °C

FİYAPI: Konut fiyatları şuan dipte

FİYAKA Beylikdüzü Projesinin tanıtımı amacıyla Çırağan Sarayı'nda basın toplantısı düzenlendi

FİYAPI: Konut fiyatları şuan dipte

İSTANBUL - FİYAPI Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, konut fiyatlarının şu anda dipte olduğunu belirterek, "Bu fiyatların daha aşağısı yok..." dedi.

FİYAKA Beylikdüzü Projesinin tanıtımı amacıyla Çırağan Sarayı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan İnan, doğru mecralarda, doğru hedef kitleye hitap eden ve doğru fiyatlandırmalı projeler planladıklarını ve sunduklarını ifade etti.

İnan, projelerinde uygun fiyatlar verebilmelerinin nedeni olarak, inşaat arazisini uygun şartlarda almaları, inşaat maliyetlerinin düşmesi ve kar marjlarını düşük tutmaları olarak gösterdi.

Beylikdüzü projelerinin, 2 yıl içinde hayata geçirdikleri dördüncü büyük proje olduğunu dile getiren İnan, en son FİYAKA Esenşehir Projesinde ilk etap konutlarını 3 ay erken teslim edeceklerini duyurduklarını belirterek, "Yeni projemizde de aynı sürprizi yapmamız, herhalde şaşırtıcı olmayacaktır" dedi.

FİYAKA Beylikdüzü Projesinde 1 1 ve 2 1 olmak üzere 4 tipte 1.591 konut ve 30 dükkan bulunduğunu anlatan İnan, 54 ve 60 metrekarelik 1 1 dairelerin fiyatlarının 44-49 bin ila 54-59 bin lira arasında değiştiğini, 110 metrekarelik 2 1 dairelerin fiyatlarının ise 79-89 bin TL arasında olduğunu kaydetti.

Açık ve kapalı otopark, çok amaçlı sosyal tesis, spor alanları, fitness center, sauna, Türk Hamamı, çocuk parkı, kreş ve güvenlik gibi imkanlar bulunacak projede yer alan daireleri 14 martda satışa sunacaklarını belirten İnan, şunları kaydetti:

"FİYAPI olarak müşterilerimizi banka kredileriyle uğraştırmadan, FİYAPI Finansman ile kefilsiz uygun ödeme koşulları sunuyoruz. 30 ayda tamamı teslim olacak projede 44 bin liralık 1 1 dairemizi 4 bin lira peşin, 440 lira aylık taksitle, 79 bin lira olan 2 1 dairemizi ise 9 bin lira peşin, 770 lira taksitle satışa sunuyoruz. Uyguladığımız vade farkı da yüzde 1,69... Ancak, bizim uyguladığımız 1,69 faiz oranı, bankaların 1,49 faiz oranıyla aynı oluyor. Çünkü, bizde dosya veya ekspertiz masrafı gibi masraflar yok... FİYAKA Tuzla Projemizin 5 günde satılması da bizim doğru bir iş yaptığımızın göstergesidir."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap