19 °C

Garanti, Türkiye'nin mobil girişimcilerini seçecek

Garanti, Türkiye'nin mobil girişimcilerini seçecek

 

 
 
İSTANBUL - Garanti Bankası, 40 ülkede faaliyet gösteren Mobil Pazarlama Derneği'nin (Mobile Marketing Association) işbirliğiyle; mobil kanallarda geliştirilen fikirlerin sayısını artırmak ve bu alandaki girişimcilere destek sağlamak amacıyla, yılın mobil girişimcilerini seçecek.
 
Garanti Bankası açıklamasına göre, yarışmanın ön elemeleri, 2013 yılının Şubat ayında yapılacak. Finale kalan 5 girişimci fikirlerini, Mart ayında, sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüriye sunacak. Değerlendirmenin sonucunda 1. seçilen girişimciye 15 bin lira, 2.ye 10 bin lira, 3.ye ise 5 bin lira nakit para ödülü verilecek. Adaylar, garanti.com.tr/mobilgirisimci adresinden alacakları formu, gerekli belgelerle beraber, 30 Ocak 2013 tarihine kadar mobilgirisimci@garanti.com.tr adresine ileterek, başvuruda bulunabilecek.
 
Açıklamada konuyla ilişkin görüşlerine ver verilen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, Garanti Bankası'nın 10 yıldır KOBİ'lere hizmet verdiğini belirterek, Türkiye'nin girişimci güçlerini koşullar ne olursa olsun desteklemenin yollarını aradıklarını söyledi.
 
Karadere, "Yıllardır KOBİ'lerle yanyana çalışarak edindiğimiz bilgi birikimi ve deneyimlerimizi, artık mobil girişimcilik ekosisteminin desteklenmesinde de kullanacağız. Bu destek yalnızca finansmanla sınırlı kalmayacak. Mobil girişimcileri cesaretlendirmek ve mobil kanallarda geliştirilen fikirlerin sayısını artırmak amacıyla, Mobil Pazarlama Derneği'yle beraber yılın mobil girişimcilerini seçeceğiz. İyi planlanmış, yaratıcı ve inovatif mobil iş fikirlerinin somut, başarılı projelere dönüşerek hayata geçmesinde rol alacağımız için heyecanlıyız" açıklamasını yaptı.
 
Mobil Pazarlama Derneği Türkiye Başkanı Fırat Ertem ise "Mobil alanda pek çok farklı fikir geliştiriliyor ama her zaman hayata geçirecek kadar şanslı olamayabiliyor hayal edenler. Biz Mobile Marketing Association Türkiye olarak mobil alanda doğru fikirlerin hayata geçmesine destek olmak ve bu alanda iştahı canlı tutmak, iyi örnekler yaratmak adına Garanti Bankası'nın da desteği ile 2013'te fikir sahiplerinin hayal ortağı olmak istedik. Bu yarışmanın, mobil alanda fikir sahiplerine ilham ve umut vermesini arzu ediyoruz ve tüm katılımcılara şimdiden başarılar diliyoruz" dedi.
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap