9 °C

Halkbank'tan tarımla uğraşana özel Mahsul Kart

Kart, tarımsal üreticilere kredi geri ödemelerini hasat dönemleri ve ürün desenlerine göre düzenleme fırsatı veriyor

Halkbank'tan tarımla uğraşana özel Mahsul Kart

İSTANBUL - Halkbank tarımsal üreticilere kredi geri ödemelerini hasat dönemleri ve ürün desenlerine göre düzenleme fırsatı sunan Mahsul Kart'ı hizmete sundu.

Halkbank'tan yapılan açıklamada, tarımsal üreticilerin, Halkbank;ın anlaşmalı üye işyerlerinden yapacakları, akaryakıt, tohum, yem, gübre, zirai ilaç, makine ve ekipman gibi alışverişleri için Mahsul Kart'ı kullanabilecekleri, Mahsul Kart sahiplerinin, tarımsal ihtiyaçları için yaptıkları alışverişleri taksitlendirebilecekleri, faizsiz vadelendirme imkanlarından yararlanabilecekleri ve ihtiyaçları olduğunda nakit çekebilecekleri kaydedildi.

Halkbank'ın KOBİ bankacılığı yaklaşımı çerçevesinde tarımsal üreticilerin her zaman çok önemli bir yeri olduğunu belirten Halkbank Esnaf ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Şahap Kavcıoğlu, "Bankamız, şimdiye kadar zengin ürün çeşidine sahip Tarım Destek Paketi ile hizmet verdiği üreticilere şimdi de tarımsal ihtiyaçlarını Bankamızın anlaşma yaptığı işyerlerinden karşılayabilecekleri özel bir kart sunuyor. Her zaman çiftçinin yanında olan Bankamız,  kredi ürünlerinde olduğu gibi Mahsul Kart;ta da geri ödemeleri hasat dönemine göre ayarlıyor" ifadesini kullandı.

Halkbank'ın yeni ürünü Mahsul Kart ayrıcalıklarından, Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesine sahip üreticilik, yetiştiricilik, hayvancılık, çiftçilik gibi tarımsal üretim faaliyetinde bulunan tüm tarım sektörü üreticileri yararlanabiliyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap