6 °C

İSO Başkanı: KDV düzenlemesi sanayiciyi sevindirdi

Meclise sevk edilen KDV düzenlemesini memnuniyetle karşıladıklarını belirten İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, "Ülkemizde tüketim vergisi olarak adlandırılan KDV, biz sanayici ve üreticiler için son 30 yılda adeta bir üretim vergisine dönüşmüştü" dedi.

İSO Başkanı: KDV düzenlemesi sanayiciyi sevindirdi

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Meclis'e sevk edilen KDV düzenlemesine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Düzenlemenin sanayiciler açısından sevindirici olduğunu söyleyen Bahçıvan, "Ülkemizde tüketim vergisi olarak adlandırılan KDV, biz sanayici ve üreticiler için son 30 yılda adeta bir üretim vergisine dönüşmüştü. Çünkü nihai yük hep üreticinin ve sanayicinin üzerinde oldu" diye konuştu.

İSO'nun 2016 yılında açıkladığı '500 Büyük Sanayi Kuruluşu' listesindeki şirketlerin devletten KDV alacağının 6 milyar liraya ulaştığı bilgisini veren Bahçıvan, düzenlemenin bir an önce yasalaşmasını beklediklerini ifade etti.

Öte yandan İSO seçim takvimine ilişkin de bilgi veren Bahçıvan, şöyle konuştu: "Nisan ayında seçimleri yapmak için çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. 2 Nisan'da Meslek Komiteleri seçimleriyle süreç başlıyor. Bunun ardından 7 Nisan'da Meclis Başkanlık Divanı, Yönetim Kurulu, Disiplin Komisyonu, TOBB Delegeleri ve Meslek Komitesi Başkanları seçimlerini yapacağız"

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.