6 °C

İstihdam seferberliğinde son durum

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yıldırımhan, istihdam seferberliği kapsamında bugüne kadar yaklaşık 1 milyon 200 bin artı istihdam sağlandığını söyledi.

İstihdam seferberliğinde son durum

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, istihdam seferberliği kapsamında gelinen noktaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yıldırımhan, "İstihdam seferberliği kapsamında 2 milyon ilave istihdam oluşturulması hedefleniyordu, bugüne kadar yaklaşık 1 milyon 200 bine ulaşmış gözüküyoruz. Artı istihdam denilen teşvikten yararlanan iş yeri sayısının 11 bini aştığını görüyoruz." diye konuştu.

Uluslararası İş Gücü Kanunu'nun çıkarıldığını, bu kanunla yabancı istihdamının, dışarıdan gelecek beyin ve sermaye gücünün Türkiye'ye gelmesinin önünün açıldığını söyleyen Yıldırımhan, "Turkuaz kart uygulaması başlıyor. Bununla biz Türkiye'ye hem yabancı sermaye hem de beyin gücü noktasında ciddi bir artının gireceğini düşünüyoruz. Turkuaz kart ile ilgili çok büyük bir lansman yaparak uygulamayı tanıtacağız." dedi.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.