12 °C

Kayyuma devredilen Kavuklar ve Alfemo'nun malları satışta

Kayyuma devredilen Kavuklar Grubu'nun İzmir'in 3 ilçesindeki 15 gayrimenkulü satışa çıkarıldı. Yine kayyuma devredilen Alfemo’ya ait 123 büyükbaş hayvan için de ihale düzenlenecek.

Kayyuma devredilen Kavuklar ve Alfemo'nun malları satışta

İZMİR (DÜNYA) - İzmir Defterdarlığı, kayyuma devredilen Kavuklar Grubu'nun İzmir'in Bornova, Bayraklı ve Karşıyaka ilçelerindeki 15 gayrimenkulünü satışa çıkardı. Yine kayyuma devredilen Alfemo’ya ait 123 büyükbaş hayvan için de ihale düzenlenecek.

İzmir Defterdarlığı tarafından, yöneticileri FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan ve Kasım 2016'da OHAL kapsamında çıkarılan kararname ile yönetimine kayyum atanan Kavuklar Grubu'na ait bazı gayrimenkuller satışa sunuldu. Başta otomotiv olmak üzere beton, akaryakıt, gayrimenkul geliştirme, gıda ve sigortacılık alanlarında faaliyet gösteren Kavuklar Grubu’na ait Bornova’da bulunan ve çalışması yarıda kalan iş merkezi ile arsa, Bayraklı Tower'da dükkan ve 9 konut, Karşıyaka’da bulunan akaryakıt satış ve servis istasyonu, 3 adet avluluk ev ve bahçeli kargir ev satışa çıkarıldı.

İzmir Defterdarlığı tarafından yapılacak satışın toplam değeri 92 milyon 250 bin TL olarak belirlendi. Gayrimenkullerin satışı 20 Mart tarihinde saat 14.00'da Bayraklı Tower'da açık artırma usulüyle gerçekleştirilecek.

Ekim ayında yönetimine kayyum atanan ve yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında yöneticileri hakkında soruşturma açılan Alfemo’nun Bayındır ve Tire’de bulunan 123 büyükbaş hayvanı da satışa çıkarıldı.

Aralarında cins büyükbaş hayvanların ve buzağıların da olduğu hayvanların satışından 1 milyon 35 bin TL gelir elde edilmesi planlanıyor. Teklifler yarın saat 17.00’a kadar yapılabilecek.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.