7 °C

Kim, Ne Dedi? (18.07.2017)

18 Temmuz Salı günü öne çıkan açıklamalar...

Kim, Ne Dedi? (18.07.2017)
  • Başbakan Binali Yıldırım: Ekonomideki son veriler umut verici. Türkiye önümüzdeki dönemde yüzde 5 ve üzerinde büyüme bandına oturacaktır, buna inanıyoruz.

  • Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli: Faizde rekabeti kaldıracak bir yaklaşımımız olmaz. Bankalar, mevduat faizinde kendi rasyonel kararlarını almalı.

  • Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: Gümrük Birliği konusunda koordineli bir şekilde, istişare ederek, son bir tur yapacağız. 5-6 ülkeye ziyaretimiz olacak. Gümrük birliği ile ilgili güzel haberler vermek istiyoruz.

  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: Gençlerin istihdamı için ilave gayret sarf edilecek, teşvik süresi uzayabilir.

  • Savunma Bakanı Fikri Işık: Türkiye ve Rusya, S-400 konusunda tüm teknik detaylarda anlaştı.

  • Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan: İstanbul’da bugün yaşananlar bir afettir. Hasar tespit edilince zarar karşılanacak.

  • Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: Yeni müfredatta öğrencilerin yeterli felsefi altyapıya sahip olmaması nedeniyle evrim teorisi çıkarıldı. Cihat kavramı ise imam hatip liselerindeki fıkıh dersine kondu.

  • TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi: Ar-Ge, inovasyon, markalaşma ve tasarıma verilen önem sayesinde katma değeri ve rekabet gücü yüksek ürünler üreterek dünya arenasında daha kuvvetli bir şekilde yer alacağız. Ancak bu sayede 2023 hedeflerimize ulaşabiliriz.

  • Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Tutuklu yargılanan FETÖ’cülere tek tip kıyafet önerisi için çalışıyoruz. Hem kapsamını hem de diğer bütün detayları bu çalışmanın sonunda açıklayacağız.

  • İstanbul Valisi Vasip Şahin: Bugün uzun yıllardır yaşanmayan ölçüde bir yağış düşüşünü yaşadık. Bazı alt geçitlerde fiziki yapısı yağışın mevsim normallerinin bir kaç katı olması nedeniyle su birikmeleri oldu. Ekiplerimiz bu noktalara hızla müdahale etti.


Meclis Grup Toplantıları


Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım: Yaşananlara 'kontrollü darbe' diyerek kendi kontrolünü başkasına kaptıranlar var.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Ülkede hiç kimsenin hayatı ucuz değil. Kim teröre destek veriyorsa kim Habur'da çadır mahkemeleri kuruyorsa hepsine lanet olsun diyorum.

MHP Grup toplantısı yapılmadı.

HDP Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir: TBMM içtüzüğü değişikliği ile Meclis tamamen işlevsizleştirilmek ve iktidarın noteri haline dönüştürülmek isteniyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.