20 °C

Maden ocakları için hazır tahkimat sistemi alınacak

TTK, kömür ocaklarında özellikle tavanın çökmesini engellemek için kullanılan, "domuzdamı" adı verilen 141 bin hazır tahkimat malzemesi satın alacak

Maden ocakları için hazır tahkimat sistemi alınacak

ZONGULDAK -  Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), kömür ocaklarında özellikle tavanın çökmesini engellemek için kullanılan, "domuzdamı" adı verilen 141 bin hazır tahkimat malzemesi satın alacak. 

Kuruma bağlı Armutçuk, Kozlu, Üzülmez, Karadon ve Amasra kömür ocaklarında kullanılacak malzemelere ilişkin teklifler, 17 Kasım'a kadar kabul edilecek. 

Malzemelerin meşe ve kayın cinsi ağaçlardan imal edileceği, dayanımı etkileyecek kırıklık, bozukluk, çürüklük ve çatlaklar olmayacağı anlatılan ihale şartnamesinde, isteklilerin, malzemeleri hangi program dahilinde teslim edeceklerine dair bilgiyi ihale komisyonuna sunacağı, kesin kabulden sonra ürünlerde meydana gelecek hasar ve bozukluklardan yüklenicinin sorumlu tutulmayacağı kaydedildi. 

Teslimat 2015'in sonuna kadar tamamlanacak

Şartnamede, malzemelerin teslimatının 2015'in sonuna kadar tamamlanacağı belirtildi. 

"Domuzdamı" adı verilen dikdörtgen veya kare prizma şeklinde tavanı tutan özel tahkimat birimleri, maden ocaklarında özellikle kömür üretimi sırasında açılan boşluklarda göçüklerin önlenmesi amacıyla kullanılıyor. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap