16 °C

Satış baskısı ikinci seansta arttı

S&P'nin, bazı Türk finans kuruluşlarının kredi notu görünümlerini 'durağan'dan 'negatif'e çevirdi

Satış baskısı ikinci seansta arttı

 

İSTANBUL - Piyasalarda satış baskısı günün ikinci yarısında da devam ederken, İMKB yüzde 4'ün üzerinde geri çekildi.

Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Standard And Poors, bazı Türk finans kuruluşlarının kredi notu görünümlerini 'durağan'dan 'negatif'e çevirdi. Bu gelişme ve yurtdışında artan satışlar İMKB'nin ikinci yarıda düşüşünü bir miktar daha hızlandırdı. İlk seansta 25.000'in üzerinde kalmaya çalışan endeks, günün ikinci yarısında 24.245 puana kadar indi. Bileşik Endeks, saat 15:15 itibariyle 24.298 puanda (-%4.4) yer alıyor. Şu ana kadar oluşan işlem hacmi ise 773 milyon YTL düzeyinde.

Beyaz Saray'ın otomotive desteğin mevcut paketten sağlanmasını gerektiğini açıklaması ise, artıda seyreden ABD vadeli işlemlerde tekrar eksiye geçilmesine neden oldu. GM başta olmak üzere, otomotiv şirketlerinin nakit ihtiyacı karşısında duyulan endişe ise şu ana kadar giderilmiş değil.

Dolar yüzde 1'lik prim yaptı

Sabah daha sakin bir seyir izleyen döviz cephesinde öğleden sonra yükseliş gözlendi. Kapalıçarşı'da dolar 1.63 YTL'ye çıkarken, Euro 2.0600 YTL'den el değiştiriyor.

23 Haziran 2010 vadeli gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 22.08 seviyesinden kapanırken, 14 Nisan 2010 vadeli tahvilin faizi valörlü işlemlerde yüzde 23.05 bileşikte seyrediyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap