10 °C

THY öğretmenleri yarı fiyatına uçuracak

THY, 22, 23 ve 24 Kasım tarihlerinde Türkiye'den başlayacak tüm iç ve dış hat uçuşlarında öğretmenlere yüzde 50 indirimle uçurucak

THY öğretmenleri yarı fiyatına uçuracak

 

 

İSTANBUL - Türk Hava Yolları (THY), Öğretmenler Günü dolayısıyla 22 - 24 Kasım tarihleri arasında Türkiye'den başlayacak tüm iç ve dış hat uçuşlarında öğretmenlere yüzde 50 indirim uygulayacak.

THY'den yapılan açıklamaya göre, ilköğretim, lise ve dershane öğretmenleri ile üniversite öğretim görevlilerine 22, 23 ve 24 Kasım tarihlerinde Türkiye'den başlayacak tüm iç ve dış hat uçuşlarında yüzde 50 indirimle uçma imkanı sağlanacak. AnadoluJet de aynı tarihlerde öğretmenlere yüzde 50 indirim yapacak. İndirimden, bilet alırken öğretmen veya emekli öğretmen belgesini ibraz edenler yararlanacak. Özel indirim kapsamındaki ücretler ile grup, promosyon, protokol, corporate ve IT ücretler kampanyaya dahil olmayacak.

THY'den yeni hatlar

THY, 15 Aralıkta İngiltere'nin Birmingham şehrine, 15 Mart 2009'da da Rusya Federasyonu'na bağlı Ufa'ya uçuşlara başlayacak. THY'den yapılan açıklamaya göre, THY yaygın uçuş ağını genişletmeyi sürdürüyor.

THY'nin uçtuğu hatlarda sefer artışları yapmaya devam ettiği kaydedilen açıklamada, 15 Aralık'ta İngiltere'nin Londra'dan sonraki en büyük şehri Birmingham'a, 15 Mart 2009'da da Rusya Federasyonu'na bağlı Ufa'ya uçuşlara başlanacağı bildirildi.

Bu arada, İstanbul–St.Petersburg arasında haftada 3 olan sefer sayısı 14 Kasım itibariyle 4'e, İstanbul-Batman arasında haftada 5 olan sefer sayısı 21 Kasım itibariyle 7'ye, İstanbul-Halep arasında haftada 5 olan sefer sayısı 30 Kasım itibariyle 7'ye, İstanbul-Dnepropetrovsk arasında haftada 2 olan sefer sayısı 30 Kasım itibariyle 3'e, İstanbul-Bağdat arasında haftada 3 olan sefer sayısı da 3 Aralık itibariyle 5'e çıkacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.