8 °C

Vodafone, 3G ihalesine katılıyor

İhale, Cuma günü saat 10.00'da açık artırma usulü ile gerçekleşecek

Vodafone, 3G ihalesine katılıyor

 

İSTANBUL - Vodafone Türkiye Kurumsal İletişim ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alp Sevindik, Vodafone Türkiye olarak 3G ihalesine katılacaklarını açıkladı.

Sevindik, yazılı açıklamasında, 28 Kasım Cuma günü yapılacak 3G ihalesine katılacak olmaktan büyük heyecan duyduklarını belirterek, Vodafone olarak dünyada 33 milyon 3G cihaz kullanıcısıyla 3G konusunda en fazla deneyim ve bilgi birikimine sahip operatör olduklarını kaydetti.

Sevindik, "Faaliyete başladığımız 2006 yılından bu yana 3G teknolojisini Türkiye'ye de sunmak için yoğun yatırım yapıyoruz. 2009 ortasından itibaren 3G teknolojisinde edindiğimiz global tecrübeyi Türkiye'ye yansıtacak, abonelerimize Vodafone'lu olmanın ayrıcalığını yaşatacağız" ifadesini kullandı.

3G'nin internete kolay ve hızlı erişim, görüntülü konuşma, hızlı film, müzik indirme gibi pek çok yeni hizmet anlamına geldiğini ve data hızının 14,4 megabit/saniyeye çıkacağını ifade eden Alp Sevindik, "Bu, 109 kat daha fazla hız anlamına geliyor. Örneğin bugün bir film DIVX formatında EDGE ile 4 saatte indirilebiliyorken, 3G ile aynı film 2,2 dakikada indirilebilecek" dedi.

3G ihalesi, Cuma günü saat 10.00'da tekliflerin açılmasının ardından açık artırma usulü ile gerçekleştirilecek. İhaleye katılan operatörler, kapalı zarfla 4 lisans için ayrı ayrı teklif verecek. Sırasıyla, verilen teklifler açılacak ve en yüksek teklif üzerinden açık artırma yapılacak.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.