20 °C

Ekonominin kalbi Uludağ'da atıyor

Bu yıl 65 konuşmacıyı ağırlayacak ve 2 gün sürecek olan Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı.

Ekonominin kalbi Uludağ'da atıyor

Türkiye’nin en önemli ekonomi buluşması Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen zirve iki gün sürecek. 

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından Uludağ Grand Yazıcı Otel’de düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi, dünyadan ve Türkiye’den birbirinden değerli konuşmacılar ile iş insanlarını bir araya getiriyor. 

Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne 25’i yurt dışından olmak üzere yaklaşık 65 önemli konuşmacı yer alıyor. 

Zirve’de, Avrupa Birliği Merkez Bankası’nı (ECB) sekiz yıl başarıyla yöneten ECB Eski Başkanı Jean Claude Trichet bir konuşma yapacak. Time Dergisi tarafından 2013 yılında dünyanın en önemli 100 kişisinden biri olarak gösterilen Google Ideas CEO’su Jared Cohen ve Almanya’nın en çok satan gazetelerinden Bild Gazetesi Yayın Yönetmeni Kai Georg Diekmann, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ana konuşmacıları arasında yer alacak.

Zirve’de Çin AB Ticaret Odası Başkanı Joerg Wuttke, Zambiya Ekonomi Eski Bakanı Situmbeko Musokotwane, UnionPay China Başkanı Wenchao Shi’de birer konuşma yapacak. Mark Coombs, Benjamin Hauwanga, Matthias Kues’in yer alacağı Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Afrika ve Çin’in iş, ekonomi ve siyaset dünyasına yön veren birçok isim bulunacak.

Hazine Eski Müsteşarı olan ve 1 Kasım 2014’te IMF İcra Direktörlüğü görevine başlayan İbrahim Çanakçı’nın Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri değerlendireceği Zirve, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan’ın konuşmacıları arasında yer alacağı Zirve, iş dünyasından önemli patronları bir araya getirecek. Bülent Eczacıbaşı, Cem Boyner, Ümit Boyner, Ali Sabancı, İbrahim Çeçen, Nihat Özdemir, Zeki Konukoğlu, Aziz Torun, Fuat Tosyalı, İdil Yiğitbaşı, Demet Sabancı Çetindoğan, Vahap Küçük, Abdullah Kiğılı, Zeynep Bodur Okyay, Hüseyin Özdilek ve Muharrem Yılmaz’ın katılacağı oturumlarla iş dünyasının nabzını tutacak.

Uludağ Ekonomi Zirvesi Türkiye’nin önemli CEO’ları Agâh Uğur, Levent Çakıroğlu, Sani Şener, Rami Aslan, İlker Kuruöz, Gökhan Öğüt, Erkan Akdemir, Mehmet T. Nane, Murat Kolbaşı, Tamer Özmen, Tankut Turnaoğlu ve Bünyamin Çelikten’i misafir edecek. Finans sektörüne yön veren bankaların CEO ve yönetim kurulu başkanları Hakan Binbaşgil, Hakan Ateş, Pınar Abay, Serra Akçaoğlu ve Ümit Leblebici Zirve’de gelecekle ilgili öngörülerini paylaşacak.

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bir taraftan liderlerin global ajandalarına bakılırken, diğer taraftan da sosyal ajandaları tartışılacak. Dijitalleşmenin ve dijital şirket olmanın öneminin anlatılacağı Zirve’de, Afrika ve Çin pazarlarındaki fırsatlar değerlendirilecek. Türkiye’nin bölgesel üs ve global güç olması için yapması gerekenlerin tartışılacağı Zirve’de, ‘Türkiye yarına hazır mı?’ sorusunun cevabı aranacak.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap