25 °C

Akbank, dijitalde "Türkiye'nin En İyisi"

Akbank, "Dünyanın En İyi Dijital Bankaları Ödülleri"nde 6 birincilik aldı.

Akbank, dijitalde "Türkiye'nin En İyisi"

Akbank, Global Finance tarafından düzenlenen "Dünyanın En İyi Dijital Bankaları Ödülleri"nde 6 birincilik aldı. Uluslararası bankacılık sektörünün büyük önem verdiği bu prestijli ödüllerde Akbank 6 ödülle "Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası" oldu. 

Akbank'ın açıklamasına göre, uluslararası alanda önde gelen finans yayın grubu Global Finance tarafından düzenlenen "2015 Dünyanın En İyi Dijital Bankaları Ödülleri" (World's Best Digital Banks Awards) sahiplerini buldu. Uluslararası bankacılık sektörünün büyük önem verdiği bu prestijli ödüllerde Akbank 6 ödülle "Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası" seçildi. 

Akbank, Bireysel Bankacılık kategorisinde, "Türkiye'nin En İyi Bireysel Dijital Bankacılık", "En İyi Mobil Bankacılık Uygulaması", "En İyi Websitesi Dizaynı", "En İyi Online Mevduat, Kredi ve Yatırım Ürünleri Teklifleri" ve "En İyi Veri Güvenliği İnsiyatifleri" ödüllerinin sahibi oldu. 

Akbank ayrıca, Kurumsal Bankacılık kategorisinde de "Türkiye'nin En İyi Mobil Bankacılık Uygulamasına Sahip Bankası" seçildi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Direkt Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, finansal sektörün geleceğini şekillendiren dijital bankacılık ödüllerinde 6 kategoride "Türkiye'nin En İyisi" gösterilmekten mutluluk duyduklarını belirtti. 

Oğuz:  'Mobili' çalışmalarımızın odağında tutuyoruz

Bunun yanı sıra seçkin ödül platformları tarafından takdir edilen uygulamaların, Akbank Direkt Mobil ile Avrupa'nın en iyi mobil bankacılık uygulaması ödülünü almaktan büyük gurur duyduklarını vurgulayan Oğuz, şunları kaydetti: 

"Senelerdir yaptığımız teknoloji yatırımlarının, geliştirmelerin ve pazarlama faaliyetlerimizin takdir edilmesi bizi  mutlu ediyor. 'Mobili' çalışmalarımızın odağında tutuyoruz ve mobil teknolojileri  yakından takip ediyoruz. Bu alandaki gelişmeleri ürün ve hizmetlerimize hızlı şekilde adapte ederek mobil bankacılık alanında sektörümüze öncülük ediyoruz. Mobil teknolojinin olanaklarını, alanında uzman kişilerden oluşan ekibimizin deneyimleriyle birleştirerek, müşterilerimize kolay kullanabilecekleri, işlemlerini saniyeler içinde yaparak hayatlarını kesintisiz devam ettirecekleri mobil bankacılık deneyimi yaşatıyoruz. Geçen yıl GSMA'den aldığımız 'Dünyanın En İyi Akıllı Telefon Uygulaması' ödülünden sonra bu sene de Global Finance tarafından "Avrupa'nın En İyi Mobil Bankacılık Uygulaması" olarak ödüllendirilmek Akbank Direkt Mobil'in başarısının en güzel kanıtı." 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap