24 °C

Akbank Direkt, Apple Watch'ta yerini aldı

Akbank Direkt'in Apple Watch uygulaması App Store'da yerini aldı.

Akbank Direkt, Apple Watch'ta yerini aldı

Akbank, Akbank Direkt Apple Watch uygulamasını Apple Watch'un piyasaya sürülmesinden önce hazırladı. Günlük bankacılık işlemleri için tam kapsamlı olacak şekilde hazırlanan uygulama App Store'da yerini aldı. 

Uygulama, Akbank Direkt Mobil uygulamasının uzantısı olarak çalışacak. Telefonlarında Akbank Direkt Mobil yüklü olan müşteriler Apple Watch'ları ile telefonlarını eşleştirdiklerinde bu uzantıyı kullanabilecek. 

Akbank müşterileri, Akbank Direkt Apple Watch uygulamasıyla kredi kartı kullanılabilir limit bilgisi, hesap bakiyesi, para çekme, notifikasyonlar, döviz kuru ve hisse senetleri, döviz hesaplayıcı özelliklerine erişebilecek. 

Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, mobil bankacılık alanındaki yenilikçi çalışmaları, alanında en iyi uzmanlardan oluşan bir ekiple aralıksız sürdürdüklerine dikkati çekti. Oğuz, şöyle devam etti: 

"Şu an dünyanın gözü Apple Watch'un üzerinde. İlk tanıtıldığı günden itibaren hangi özellikleri var diye merakla bekleyen takipçileri, geçen hafta ön satışa çıktığı gün nasıl alabilirim diye heyecanlandı. 1 günde 1 milyona yakın satış yapan Apple Watch'ta olmamamız tabii ki düşünülemezdi. Biz yine Akbanklı olarak farkımızı müşterilerimize Apple Watch'ta da yaşatmayı tercih ettik ve yapılan en kapsamlı mobil bankacılık uygulamasını hizmete sunduk." 

Uygulamanın, Apple Lab'e davet edilen uzman bir ekip tarafından Apple Watch'a özel bir görselliğe sahip olacak şekilde tasarlandığını ve Akbank müşterilerinin en rahat kullanabileceği şekilde geliştirildiği bilgisini veren Oğuz, "Biz müşterilerimizin bir gün içerisinde mobil haldeyken en fazla kullandıkları işlemleri saate taşıdık ve kalan limit görüntülemeden para çekmeye tam kapsamlı bir uygulama hazırladık" ifadesini kullandı. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap