BIST'te gong, Oncosem Onkolojik Sistemler için çaldı

Borsa İstanbul'da gong, Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret AŞ için çaldı. Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Oncosem, halka arzda gelen yüksek taleple ve 104 milyon TL tutarında halka arz geliriyle başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir” dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Gong töreninde konuşan Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Ergun, Oncosem’in, AR-GE çalışmaları sonucu ürettiği patentli cihazlarıyla sağlık teknolojisi alanında başarılı bir performans gösterdiğini, faaliyetlerindeki bu başarılı performansın halka arzına da yansımış durumda olduğunu belirtti. Ergun, şunları kaydetti:

“Oncosem, halka arzda gelen yüksek taleple ve 104 milyon TL tutarında halka arz geliriyle başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu başarılı halka arzdan dolayı emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. 2022 yılında gerçekleşen bazı halka arzlarda gördüğümüz gibi Oncosem’in halka arzında yurt içi ve yurt dışı kurumsal yatırımcılardan gelen yüksek talep, hem Oncosem’e hem de sermaye piyasalarımıza olan güveni göstermektedir. Ben bu güvenin 2023 yılındaki halka arzlarda da devam edeceğini düşünüyorum.

Yılın bu ilk gong töreninde, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı ve borsamızın kuruluşunun 150. yılı olan 2023 yılının, şirketlerimize, yatırımcılarımıza, aracı kurumlarımıza, tüm paydaşlarımıza, borsamıza, sermaye piyasamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Korkmaz Ergun, söz konusu halka arzın sermaye piyasalarına hayırlı olmasını dileyerek, “Oncosem’e borsamız ailesine ‘hoş geldiniz’ diyorum” diye konuştu.

"Hedeflerimiz doğrultusunda azimle çalışacağız”

Oncosem Onkolojik Sistemler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Çelik ise, Oncosem’in 26 yıllık geçmişine çok önemli başarılar sığdırdığını, bugün ise bu başarılarını halka arzla taçlandırdıklarını belirterek, “Oncosem olarak kemoterapi ilaç hazırlama sistemleri üretiminde Türkiye’de sektör lideri olduk ve bu başarılara insani pazarlama ilkelerimizden hiç ödün vermeden ulaştık. 30 ülke ve Türkiye genelinde 50 özel ve kamu sağlık kuruluşunun onkoloji merkezlerinde kurduğumuz sistem sayesinde bugün her iki hastadan birine kemoterapi desteği vermekten gurur duyuyoruz. Bu aşamada, halka arzdan çok daha önce bize inanan ve gelecek için güçlü adımlar atmamız adına gücümüze güç katan Lydia Yatırım Holding ve Bulls Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın vizyoner yöneticilerine de teşekkür ediyorum. Şu anda bize güvenen yatırımcılardan aldığımız güçle artık Borsa İstanbul’dayız. Hedefimiz halka arzdan elde ettiğimiz gelirle yeni yatırımlara imza atmak ve Oncosem’i kendi alanında sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı şirketleri arasında yer almasını sağlamak” dedi.

“Yatırımcılardan toplam 17,7 kat talep geldi”

İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül ise, İnfo Yatırım olarak güçlü şirketlerin yatırımcılarla buluşması, bu vesileyle sermayenin tabana yayılması için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “İnfo Yatırım olarak son dönemlerde yatırımcıların finansal piyasalara gösterdiği yoğun ilgi ve artan hacme yanıt vermek için hızlı ve güvenilir hizmet sunmak üzere durmaksızın çalışıyoruz.

Halka arz büyüklüğü 104,1 milyon TL olan Oncosem ile birlikte 2022 yılında halka arz ettiğimiz şirketlerin toplam büyüklükleri 1,8 milyar TL’ye ulaştı. 36 bin 44 yatırımcının talebinin karşılandığı halka arza bireysel ve kurumsal olarak yatırımcılardan toplam 17,7 kat talep geldi” şeklinde konuştu.

Başarılı bir halka arzı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Akgül, bu halka arzın herkese hayırlı olmasını diledi.

Bu konularda ilginizi çekebilir