20 °C

Borsa yatay açıldı

Dün yaşadığı satış baskısıyla 82.000 puana kadar gevşeyen Borsa İstanbul, güne hafif artıda yatay bir seyir izleyerek başladı.

Borsa yatay açıldı

Dün, analistlerin direnç olarak nitelendirdikleri 83.400 puanı test ettikten sonra gelen satışlarla 82.000 puana gevşeyen Borsa İstanbul (BİST), haftanın son işlem gününe yatay bir başlangıç yaptı.

BİST 100 endeksi, 50 puan artışla 82.350 puandan açıldı. Açılış itibariyle hisse senetleri ortalama yüzde 0,06 oranında değer kazandı.

Bankacılık endeksi yüzde 0,20 yükselirken, holding endeksi ise yüzde 0,10 değer kaybetti. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 0,48 ile turizm, en çok gerileyen ise yüzde 0,27 ile inşaat oldu.

Veri gündemi zayıf

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin zayıf olduğunu, yurt dışında ise Almanya'da üretici fiyatları enflasyonu başta olmak üzere açıklanacak makro ekonomik verilerin takip edileceğini kaydetti.

Odak noktası Trump

Bugün, ABD'de saat 20.00'de yemin ederek başkanlık koltuğuna oturacak olan Donald Trump'ın, yapacağı konuşmanın piyasaların odak noktasında olacağını ifade eden analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 81.100 seviyesinin destek, 83.400 seviyesinin direnç konumunda olduğunu söyledi.

Dış borsalarda Trump tedirginliğiDış borsalarda Trump tedirginliği

 

VİOP'ta endeks kontratı yükselişteVİOP'ta endeks kontratı yükselişte

 

Çin, zorunlu karşılıkları düşürdüÇin, zorunlu karşılıkları düşürdü

 

TL'deki negatif ayrışma trendi sürüyorTL'deki negatif ayrışma trendi sürüyor

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap