5 °C

Brent petrol 4 haftanın en düşüğünde

Petrol fiyatlarında gözlenen satış ağırlıklı seyir 3'üncü haftasına yaklaşırken, Brent petrolün varil fiyatı 11 Haziran'dan bu yana en düşük seviyeye geriledi

Brent petrol 4 haftanın en düşüğünde

İSTANBUL - Brent türü ham petrolün varil fiyatı, bir süredir içinde bulunduğu düşüş trendine bugün de devam ediyor. Dün güne 110,58 dolardan başlayan Brent petrolün varil fiyatı, 109,9 dolara kadar geriledikten sonra günü 110 dolar sınırından tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı, bugün de güne düşüşle başlamasının ardından, etkisini artıran satışlarla analistlerin destek olarak nitelendirdikleri 109,6 doların da altına indi ve 11 Haziran'dan bu yana gördüğü en düşük seviyeye geriledi. Brent petrolün varil fiyatı, şu dakikalarda ise 109,60 desteğinin hemen üzerinde tutunmaya çalışıyor. 

Analistler, Brent petrolün varil fiyatının 109,6 dolar desteğinin altına inmesiyle satış baskısının artabileceğini belirterek, bunun yanında Libya'dan petrol arzının yükseleceği beklentilerinin bu düşüşü desteklediğini ifade ediyor.  

Batı Teksas türü ham petrolün (WTI) varil fiyatında ise yarın açıklanacak petrol stokları ve ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanakları öncesinde sınırlı gerileme gözleniyor. Dün günü 103,48 dolardan kapatan WTI'nın varil fiyatı, şu dakikalarda 103,42 dolardan alıcı buluyor. 

Analistler, WTI'nın varil fiyatının dar banttaki sıkışık seyrinin, yarın açıklanacak petrol stokları verileri sonrasında yön bulacağını belirterek, olası düşüşlerde 102,6 doların destek, yükselişlerde ise 104,4'ün direnç olarak izleneceğini dile getiriyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.