18 °C

Daum, resmen Fenerbahçe'de

Kulüp, 2009-2010 sezonunda sarı-lacivertli takımı çalıştıracak teknik direktör Christoph Daum'u resmen açıkladı

Daum, resmen Fenerbahçe'de

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü, 2009-2010 sezonunda sarı-lacivertli takımı çalıştıracak teknik direktör Christoph Daum'u resmen açıkladı.

Kulübün internet sitesinde, bu akşam başlayan yeni sezon hazırlıklarıyla ilgili yer alan haberde Alman teknik adam için, "yeni teknik direktörümüz Christoph Daum" ifadeleri kullanılarak, Daum'un fotoğrafları yayınlandı.  

Fenerbahçe Kulübü, Daum ile anlaşmasına ve yeni sezon için planlama yapmasına rağmen, geçen sezon takımın başında bulunan İspanyol Luis Aragones ile sözleşmesini feshedemediği için, herhangi bir açıklama yapamamıştı.

Sarı-lacivertli kulüp Daum'un teknik ekibinde yer alan isimleri de açıkladı. Kondisyoner Roland Koch'un yanı sıra teknik kadroda yardımcı antrenör Ayhan Tumani, kaleci antrenörü Holger Gehrke ve doktor Ertuğrul Karanlık yer alıyor.

Futbolcularla tek tek konuştu

Samandıra Tesisleri'nde futbolcularla tek tek konuşan Alman teknik adam, sarı-lacivertli takımda daha önce de görev yaptığını anımsatarak, "Ama geriye bakmak istemiyorum, ileriye bakmalıyız" dedi.

"Burası hepimizin evi" diyen Christoph Daum'un, "Burada hep birlikteyiz. Bunu böyle kabul edin. Üzerinizdeki formanın hakkını vereceksiniz. Ben yaptırdığım çalışmalarda her zaman için sizden daha fazlasını isteyeceğim. Bunu belli bir zaman sonra siz de isteyeceksiniz. İlk 2 hafta İstanbul'da çalışacağız. Daha sonra Avrupa'da kamp yapacağız" diye konuştuğu bildirildi.

Laktat testinden geçecekler

Fenerbahçeli futbolcular yeni sezon hazırlıkları kapsamında bugün laktat testinden geçecek.

Dereağzı Tesisleri'nde sabah iki grup halinde teste tabi tutulacak sarı-lacivertli ekip akşam da Samandıra Kamp Merkezi'nde çalışmalarını sürdürecek.

Sarı-lacivertli ekibin dün akşam gerçekleştirdiği sezonun ilk antrenmanının 1,5 saat sürdüğü, çalışmada koşu ve esneme hareketlerinin ardından kontrollü pas ve çift kale maç yapıldığı ifade edildi.

Antrenman sonunda kondisyoner Roland Koch'un "Burada şampiyon Fenerbahçe takımı çalışıyor" dediği belirtildi.

Fenerbahçe ile sözleşme imzaladıktan sonra operasyon geçiren yeni transfer Özer Hurmacı'nın çalışmayı saha kenarından takip ettiği, Alex, Deivid, Roberto Carlos, Güiza ve kaleci Mert dışındaki bütün oyuncuların çalışmaya katıldıkları bildirildi.

Sarı-lacivertli takım çalışmalarını 2 hafta süreyle İstanbul'da sürdürdükten sonra, ikinci etap çalışmaları için yurt dışına gidecek.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.