Doğan hisselerinde güçlü yükseliş sürüyor

Medya şirketlerinin satış haberiyle son iki gündür tavan fiyattan işlem gören Doğan Grubu hisselerinde güçlü yükseliş bugün de sürüyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Doğan Grubu'na ait medya şirketlerinin satış haberiyle son iki gündür tavan fiyattan işlem gören Hürriyet Gazetecilik, Doğan Gazetecilik ve Doğan Burda hisselerinde yükseliş hız kesmedi. 

Doğan Holding hisseleri ise 17 civarında primli hareket ediyor.

Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan, Demirören Ailesi ile grubun medyadaki hisselerinin satışı için dün ön protokol imzaladı. Açıklamaya göre, görüşmeler 1.1 milyar dolar işletme değeri olmak üzere ilgili finansal borçların indirim konusu yapılmasıyla 890 milyon dolar hisse değeri üzerinden yürütüldü.

Demirören Grubu'ndan üst düzey bir yetkili, Çarşamba günü Reuters'a yaptığı açıklamada Demirören grubunun Doğan Medya grubunu satın almak için anlaştığını söylemişti.

Doğan Holding yüzde 19.54, Doğan Gazetecilik yüzde 19.76, Hürriyet hisseleri dün yüzde 19.51 yükselişle tavan işlem görürken; hisselerde Çarşamba ve Perşembe günü iki günlük yükseliş de yüzde 40 civarında gerçekleşti.

Hisselerdeki yükselişle ilgili dün Reuters'a değerlendirmede bulunan bir analist, hisselerin iki kere tavan yapmasında satış işleminde çarpanların yüksek olmasının etkili olduğunu belirtmiş ve hisselerdeki artışların devam etmesini beklediklerin söylemişti.

Doğan Grubu hisselerinde güçlü alımlar bugün de sürerken; Doğan Holding tavan fiyat olan 1.24 lirayı test ettikten sonra saat 10:19'da yüzde 14.4 primle 1.19 liradan işlem görüyor. İşlem sırasında sürekli işleme ara verilen ve tek fiyattan emir toplama başlatılan Doğan Gazetecilik yüzde 9.85 primle 4.46 liradan, Hürriyet Gazetecilik yüzde 8.2 primle 1.59 liradan, Doğan Burda ise 2.94 yükselişle 4.90 liradan işlem görüyor.

Bu konularda ilginizi çekebilir